W Etiopii pomaga niewidomych

  • 08.03.2019, 10:57 (aktualizacja 12.03.2019, 14:36)
  • Tomasz Ratuszniak
W Etiopii pomaga niewidomych
Stanisław Kotlarczyk to podróżnik zakochany w Etiopii. 23 marca w Domu Kultury w Nagawczynie, podczas konferencji zatytułowanej Oczy Etiopii opowie o tym, dlaczego w 2007 roku wyjechał do tego kraju i wracał tam już kilkadziesiąt razy.

Stanisław Kotlarczyk na co dzień mieszka w Kobiernicach na Podbeskidziu. Co rusz wyjeżdża jednak do Etiopii, by tam pomagać w leczeniu niewidomych dzieci i dorosłych.

Pomysł na akcję charytatywną, jaką miały być operacje osób niewidomych, zrodził się podczas pierwszej wizyty Kotlarczyka we wschodniej Afryce. Już wtedy zobaczył tam wszechobecną biedę na granicy z nędzą. I ludzi pozbawionych jakiejkolwiek, również medycznej, pomocy. Wtedy właśnie postanowił pomóc niewidomych. Szczególnie że z uwagi na etiopską dietę, słońce i brak higieny, jest tam duży odsetek takich osób.

  Konferencji organizowana przez Stowarzyszenie Just Riders, Ruch Społeczny Razem dla Nagawczyny, oraz Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica, połączona będzie ze zbiórką okularów. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z z koordynatorką Centrum Wolontariatu i radną gminy Dębica Agatą Wiater, pod adresem: [email protected]

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staszek Kotlarczyk
Staszek Kotlarczyk 12.03.2019, 12:58
Tak jak o to prosiłem, proszę o natychmiastowe sprostowanie, nie jestem lekarzem okulistą. Jestem człowiekiem, który ma możliwość podróżowania i pomagania innym. Nie chcę i nie będę udawał kogoś kim nie jestem. Osoby które mnie znają i to czytały przepraszam za to nieporozumienie.
Staszek Kotlarczyk
Ann
Ann 11.03.2019, 09:27
Piękna inicjatywa!
Robol
Robol 08.03.2019, 18:33
Jest taki mlody czlowiek z Debicy 24 lat .W Ekwadorze .Uczy dzieci jezyka angielskiego .Dzieci napewno beda wiedziec gdzie jest Debica.Uczy w wiosce plemienia Achuar .

Pozostałe