Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

  • 09.03.2019, 21:55 (aktualizacja 09.03.2019, 22:49)
  • Tomasz Ratuszniak
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega
Prędkość nawet do 110 km/h może osiągnąć wiatr w niedzielę 10 marca. Ale mocno wiać będzie już dziś w nocy.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego powiatu ostrzeżenie II stopnia.

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, od północy do godzin południowych jutro do 110 km/h, z kierunków zachodnich. W pierwszej połowie nocy wiatr będzie przejściowo słabszy, w porywach do 65 km/h. Możliwe burze - czytamy w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

W przypadku ostrzeżenia II stopnia, jak pisze IMGW-PIB: przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Ostrzeżenie wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XYZ
XYZ 10.03.2019, 08:15
W Nagoszynie z wieży kościelnej wiatr zrzucił krzyż.

Pozostałe