Łamały się jak zapałki

  • 13.03.2019, 09:39
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Łamały się jak zapałki OSP Paszczyna
Do powalonych przez wichurę drzew od soboty w nocy strażacy wyjeżdżali prawie dziewięćdziesiąt razy.

Strażacy ochotnicy z Paszczyny pracowali wczoraj między innymi w Zawadzie, gdzie powalone drzewo zawisło na linii energetycznej. Wcześniej byli w Pustkowie Osiedlu, tutaj wyrwane przez wiatr drzewo zatrzymało się na odrodzeniu.

Podobne przypadki strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odnotowali między innymi w Gołęczynie, gdzie złamane drzewo spadło na budynek stajni, w Pustyni, gdzie konar wsparł się o dach stodoły, Latoszynie - tam zatarasowało drogę i Nawsiu Brzosteckim - drzewo spadło na teren szkoły.

Bryg. Jacek Pawłowski mówi, że chociaż znana jest liczba interwencji związanych z wywróconymi przez wiatr drzewami, nie sposób policzyć, ile ich uległo zniszczeniu.

- Czasami strażacy jechali na miejsce i okazywało się, że połamanych drzew jest kilka. Ogółem może to nawet być 200 sztuk - wyjaśnia rzecznik.

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe