30 marca pojadą dla Mai

  • 13.03.2019, 12:52
  • Tomasz Ratuszniak
30 marca pojadą dla Mai fot. AK Stomil
W sobotę 30 marca Automobilklub Stomil w Dębicy zaprasza na Super Oes dla Mai, czyli zawody, które odbędą się na drogowym odcinku w okolicach Grudnej Górnej. W trakcie trwania zawodów będzie prowadzona zbiórka pieniędzy, a po zakończeniu przejazdów sportowych odbędą się przejazdy licytowane, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie Mai - 1,5 rocznej dziewczynki, wymagającej stałej rehabilitacji i drogiego leczenia.

Maja urodziła się w czerwcu 2017 roku jako zdrowe dziecko. Jednak w czwartym miesiącu życia doznała pierwszych ataków padaczki. Gdy trafiła do szpitala w Rzeszowie miała już około stu ataków dziennie. Wtedy wykryto u niej wrodzone wady ośrodkowego układy nerwowego.

Maja walczy obecnie z padaczką, zespołem Westa, szerokozakrętowością i gładkomózgowiem. Dziewczynka musi być ciągle konsultowana i rehabilitowana. Musi też przyjmować leki przeciwpadaczkowe.

Wesprzeć ją będzie można m.in.  podczas imprezy organizowanej przez AK Stomil. Aby wziąć udział w zawodach, wystarczy posiadać sprawny technicznie samochód oraz kaski dla siebie i pilota. Do dyspozycji uczestników zawodów będzie nowy drogowy odcinek o długości 2 km, z którym najpierw należy dwukrotnie się zapoznać, a następnie wykonać 3 przejazdy na czas. Załoga, która uzyska najkrótszy sumaryczny czas przejazdów wygrywa.

Więcej informacji, a także regulaminy i kartę zgłoszenia znaleźć można pod adresem: www.akstomil.pl

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe