Dobrze, że nie spadło na galerię

  • 13.03.2019, 14:05
  • Tomasz Ratuszniak
Dobrze, że nie spadło na galerię
Drzew rosnących obok Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy jej kierownikowi Ryszardowi Kucabowi zdarzyło się już bronić przed piłami robotników. Ale przed wichurą jednego z nich nie udało się już obronić. Okazałą katalpę rosnącą przy wejściu do galerii, wiatr wyrwał z korzeniami.

Ryszard Kucab twierdzi, że drzewo miało osłabione korzenie, bo około pół roku temu robotnicy kopali tam rowy m.in. pod światłowód.

- Dlatego nie miało takiej stabilności jak pozostałe - dodaje.

Na szczęście katalpa przekrzywiła się w stronę drogi, nie budynku galerii. Ale nie udało się jej już uratować. Drzewo zostało ścięte i wywiezione. Obok galerii pozostał już tylko przekrzywiony pień z korzeniami wystające z trawnika.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kornik
Kornik 17.03.2019, 06:39
Takie niebezpieczne drzewa powinny byc usuwane bez dyskusji
eko
eko 17.03.2019, 12:02
Niebezpieczny to jest Polak pod wpływem za kierownicą.

Pozostałe