Dom Dziecka Hanka ponownie na liście Rossmanna

  • 15.03.2019, 14:30 (aktualizacja 15.03.2019, 15:02)
  • Janusz Grajcar
Dom Dziecka Hanka ponownie na liście Rossmanna
Trzecia edycja programu Pomagamy jak umiemy już wystartowała. Od 2 stycznia klienci sieci Rossmann posiadający karty klubowe zbierają przy zakupach nowe punkty. Pod koniec roku przełożą się one na wartą 5 mln zł pomoc dla 250 instytucji. W tym roku klienci sami zdecydują, której organizacji ze swojego regionu wspomogą. Na liście jest podobnie jak w ubiegłym roku Dom Dziecka Hanka w Dębicy.

Żeby pomóc jego wychowankom, wystarczy przy każdych zakupach pokazać przy kasie aplikację Rossmann PL, a program naliczy punkty i zapisze je na konto wspieranej organizacji.

Od 15 marca na stronie rossmann.pl/pomagamy udostępniona jest lista wszystkich organizacji, które biorą udział w tegorocznej edycji akcji Pomagamy jak umiemy. Posiadacze aplikacji Rossmann PL czas na wybór jednej z nich mają tylko do 28 marca. Jeśli ktoś przystąpi do Klubu Rossmann po 15 marca, będzie miał również dwa tygodnie na wybranie „swojej” organizacji. Punkty osób, które nie dokonają żadnego wyboru, zostaną przekazane jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robią zakupy.

W ubiegłym roku Rossmann przekazał wsparcie w postaci dostępnych w sieci produktów o wartości 5 mln zł aż 222 organizacjom. W tym prezenty o tej samej wartości mogą trafić do 250 instytucji. Punkty można zbierać do 31 października, wtedy zostaną zsumowane i okaże się, jakiej wartości wsparcie otrzyma Dom Dziecka Hanka. Im więcej osób go wybierze, tym większa będzie darowizna. Wszystkie organizacje dostaną wybrane przez siebie produkty do końca roku.

A tak relacjonowaliśmy przekazanie produktów dla Domu Dziecka Hanka w grudniu 2018 roku:

Za punkty klientów prezenty dla Hanki (Obserwator Lokalny, nr 51/52/2018)

Była godz. 8:50 w piątek, kiedy pod Dom Dziecka Hanka zajechała ciężarówka z logo Rossmanna. Jakub Wilk i Tomasz Karpiak przywieźli nią prezenty. A wszystko dzięki klientom drogerii, którzy robili w niej zakupy, a zebrane punkty zdecydowali się przekazać na potrzeby Hanki.

- Jesteśmy za to wszystkim bardzo wdzięczni. To świadczy o waszej przychylności dla nas - podkreśla dyrektorka Małgorzata Grabowska.

Umowę z Rossmannem na udział w akcji podpisała 19 marca. Przed miesiącem dostała spis towarów, które znajdują się w ofercie sklepu, i mogła wspólnie z innymi opiekunkami wybrać z niej potrzebne produkty. A pole do popisu miały bardzo duże, bo mieszkańcy powiatu przekazali tyle punktów, że po przeliczeniu ich na złotówki uzbierała się kwota 15,5 tysiąca.

Z ciężarówki wypakowanych zostało 5 wypełnionych po brzegi dużych wózków. Jeden z podopiecznych Hanki, Krystian wyciągał z nich pudła z szamponami, żelami pod prysznic, płynami do prania i mycia podłóg, pastami i szczoteczkami do zębów czy dezodorantami.

Inni - Marcin i Patryk, a nawet sama dyrektorka, zanosili wszystko do świetlicy, gdzie przez godzinę trwało wielkie liczenie. Wszystkie zamówione towary dotarły.

- Do maja powinno ich wystarczyć - przewiduje Małgorzata Grabowska.

Dzięki temu, że na środki czystości, nie będzie w tym czasie musiała wydawać pieniędzy, te zaoszczędzone przeznaczone zostaną na korepetycje i letni wypoczynek wychowanków. Obecnie jest ich w Hance 24, a niemal połowę stanowią dzieci poniżej 12 lat.

Są w tej grupie także takie, dla których potrzebne są jeszcze pampersy i specjalne środki pielęgnacyjne. Te również przyjechały z Pyskowic, skąd do Dębicy dotarli kurierzy Rossmanna.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe