Brat Albert maluje na kartonach

  • 15.03.2019, 22:17
  • Tomasz Ratuszniak
Brat Albert maluje na kartonach
Prace Piotra Alberta Koczaja i Krzysztofa Stępniaka od dziś oglądać można w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Ekspozycji towarzyszy wystawa poplenerowa Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Dębica 2018.

Piotr Koczaj, a właściwie brat Albert Koczaj, pochodzi z Dębicy. Rysunku i malarstwa uczył się u Franciszka Szczerbińskiego. Jest bratem zakonnym w Zgromadzeniu Braci Albertynów. Z wykształcenia jest psychologiem. Mieszka w pustelni na Kalatówkach, posługuje w Przytulisku dla bezdomnych mężczyzn w Krakowie oraz w Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie.

Krzysztof Stępniak urodził się w Lublinie, a mieszka w Krakowie. Maluje od kilku lat. Nie używa pędzla. Pracuje wśród ubogich. Ma na koncie siedem wystaw indywidualnych.

Na wystawie poplenerowej oglądać można prace: Yoko Akino, Joe Ryana i Margaret Tuffy z Irlandii, Iriny Amosowej-Novikowej z Litwy, Jaro Cecha ze Słowacji, Vidasa Dregvy z Litwy, Surena Vardaniana z Armenii oraz Dariusza Grabowskiego, Ilony Herc, Beaty Kołakowskiej, Ryszarda Kucaba i Renaty Szyszlak z Polski.

Więcej na temat obu wystaw w najnowszym numerze OL, który trafi do sprzedaży we wtorek 19 marca.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kosz na mechaniku
Kosz na mechaniku 19.03.2019, 05:52
Też ponad 15 lat temu zdarzało mi się grywać z braćmi Koczaj w kosza na Mechaniku. Równi goście. A starszy był encyklopedią wiedzy o NBA. Czas leci.
somysiat
somysiat 18.03.2019, 09:04
Pamietam jak z bracmi Koczaj gralem w kosza jakies 20 lat tmeu :D.... Bardzo inteligentni i sympatyczni, obaj wybrali podobna sciezke :) szacunek ale ten czas leci....

Pozostałe