Najbardziej ucierpiała gmina Brzostek

  • 16.03.2019, 09:36 (aktualizacja 16.03.2019, 09:49)
  • Tomasz Ratuszniak
Najbardziej ucierpiała gmina Brzostek fot. Państwowa Straż Pożarna w Dębicy.
205 interwencji, w tym 203 dotyczących usuwania skutków silnych wiatrów. Państwowa Straż Pożarna podsumowała właśnie działania w czasie największych wichur szalejących w powiecie.

Zgłoszenia pomiędzy 10 a 12 marca dotyczyły przede wszystkim uszkodzonych dachów, zerwanych pokryć dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, a także przewróconych drzew, które blokowały drogi gminne i powiatowe lub uszkodziły linie energetyczne. W usuwaniu skutków silnych wiatrów brali udział zarówno strażacy PSP jak i OSP.

Najbardziej ucierpiała gmina Brzostek, gdzie strażacy interweniowali 58 razy. Później gmina Pizno - 38, miasto Dębica - 35, gmina Dębica - 32, gmina Czarna - 19, gmina Jodłowa - 15, gmina Żyraków - 8.

- Do najniebezpieczniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Pilzno, gdzie drzewo przewróciło się na dwa naziemne zbiorniki z gazem LPG. Zbiorniki nie zostały uszkodzone, ale rozszczelnieniu uległ rurociąg łączący zbiorniki z odmierzaczem LPG (dystrybutorem). Wystąpiła konieczność ewakuacji około 30 osób z pobliskiego targowiska oraz zamknięto dworzec autobusowy i stację diagnostyczną. Wyznaczono strefę zagrożenia w odległości 200 m od stacji gazu płynnego. Wyciek udało się opanować przy współpracy z pracownikami firmy Gas Trading Podkarpacie sp. z o.o. - informuje Państwowa Straż Pożarna w Dębicy.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe