Megamózgi walczyły czternasty raz - zdjęcia

  • 21.03.2019, 20:29 (aktualizacja 21.03.2019, 21:23)
  • Grzegorz Król
Megamózgi walczyły czternasty raz - zdjęcia
Pięć drużyn zakwalifikowało się do finału 14. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Megamózgi 2019, który organizowany jest w Siedliskach-Bogusz. Stawkę uzupełniła drużyna gospodarzy.

O wejście do finału walczyło dziesięć zespołów. Pięć odpadło po napisaniu testów. Z rywalizacją musiały pożegnać się: Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy (18,5 pkt.) Szkoła Podstawowa w Lipinach (20,5 pkt.), Szkoła Podstawowa w Besku (21,5 pkt.), Szkoła Podstawowa nr 1 w Jodłowej (22,5 pkt.) oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie (23 pkt). 

O miano najlepszego zespołu walczyły drużyny: Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku (33,5 pkt.), Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy (32 pkt.), I LO - Oddziały Gimnazjalne w Krośnie (31 pkt.), Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (31 pkt.) i Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy (29 pkt.). Jak co roku szóstą drużyną, która automatycznie wchodziła do finału była ta ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach-Bogusz. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą. W pierwszej części rywalizacji zadawane były im pytania z różnych dziedzin. Były to m.in. matematyka, fizyka, biologia czy informatyka. Ich zadaniem było również wykonanie poprawnych opatrunków głowy.

Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy I LO - Oddziały Gimnazjalne w Krośnie, którzy uzyskali 26 punktów, nie dając szans rywalom. Drugie było Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy (19 pkt.), a trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (18 pkt.). Kolejne lokaty zajęli: Szkoła Podstawowa w Siedliskach-Bogusz (15 pkt.), Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku (11) i Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy (8).

Obserwator Lokalny był patronem medialnym tego konkursu, a jego piętnasta, jubileuszowa edycja już za rok.

Grzegorz Król

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe