Bogusław Majka wicewójtem do końca miesiąca

  • 26.03.2019, 21:10 (aktualizacja 27.03.2019, 08:30)
  • Grzegorz Król
Bogusław Majka wicewójtem do końca miesiąca Bogusław Majka (z lewej) funkcję będzie pełnił do końca marca. Na zdjęciu z wójtem Józefem Chudym.
- Z dniem 31 marca, pan Bogusław Majka, kończy pracę na stanowisku zastępcy wójta - powiedział wczoraj, 25 marca wójt gminy Czarna Józef Chudy. Funkcję pełnił blisko 25 lat.

- Chciałbym serdecznie podziękować za lata pracy, wszystkiego najlepszego - dodał Józef Chudy.

Życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Gminy w Czarnej Aneta Feret-Kłys, a radni wraz z obecnym na sesji starostą powiatu dębickiego Piotrem Chęćkiem odśpiewali Sto lat. Długoletni zastępca Józefa Chudego przybliżył wszystkim radnym swoją historię, jako działacza społecznego i samorządowca.

- W 1984 roku zostałem w tej gminie radnym, ale nie z nadania partyjnego, bo tylko tak można było wtedy wejść. Ale stworzyli jedno miejsce dla młodzieżowców. Pokonałem wtedy młodzieżowca z ZSMP (Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej - przyp. red.) i zostałem radnym gminnym i to się ciągnęło  do 1998 roku, kiedy zacząłem współpracować z wójtem (Józefem Chudym - przyp. red.) - mówił Bogusław Majka.

Wicewójt wspomniał, że z Józefem Chudym zna się od czasów szkolnych, siedzieli w jednej ławce. 

Skąd ta decyzja? Majka nie ukrywa, że przykro odchodzić po tylu latach z samorządu, ale ma za dużo obowiązków.

- Mam gospodarstwo o powierzchni 50 hektarów, które utrzymuję w dobrej kondycji, dzieci są magistrami i nie chcą się tym trudnić - wyjaśnił wicewójt i także podziękował  wszystkim zebranym na sali.

Zastępca również przepraszał tych, którzy nie byli z jego pracy zadowoleni.

- Starałem się w mojej karierze nikomu nie ubliżać - zapewniał Majka.

Kto będzie teraz pełnił funkcję zastępcy Józefa Chudego? Przewodnicząca Rady Gminy Aneta Feret-Kłys wyjaśnia, że żadne nazwiska jeszcze się nie pojawiają.

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe