W Grudnej Dolnej jechali dla Mai - zdjęcia

  • 30.03.2019, 18:29 (aktualizacja 30.03.2019, 20:52)
  • Grzegorz Król
W Grudnej Dolnej jechali dla Mai - zdjęcia
Blisko czterdzieści załóg zameldowało się na starcie 1. rundy Pucharu Automobilklubu Stomil oraz Mistrzostw Galicji 2019 - Super Oes dla Mai. Ostateczna klasyfikacja była ważna, ale najważniejsza w ten dzień była mała Maja Olszewska z Golemek w gminie Czarna, bo to właśnie dla niej do Grudnej Górnej zjechali kierowcy rajdowi oraz kibice.

Pierwsza załoga wystartowała punktualnie o godz. 11. Na całej trasie zmagania kierowców obserwowali kibice. Zawodnicy mieli do pokonania wymagający odcinek, z wieloma zakrętami i szybkimi zjazdami. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali ratownicy medyczni z firmy Radzik, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostku, Grudnej Górnej, Grudnej Dolnej, Zawadki Brzosteckiej, a także policja. Z 38 załóg prawie wszystkie ukończyły zawody. Ta sztuka nie udała się jedynie załodze Marek Miller/Grzegorz Gajda. Ich samochód odmówił posłuszeństwa podczas drugiego przejazdu.

Po zakończeniu zawodów kibice mogli kupić cegiełkę w zamian za wcielenie się w rolę pilota, pokonując tę samą trasę, co załogi w trakcie przejazdów na czas. Emocje były ogromne, a kolejni, którzy opuszczali samochody byli pod wielkim wrażeniem.

To był przedostatni punkt imprezy. Już w szkole w Grudnej Dolnej podsumowane zostały zawody, a najlepsze załogi odebrały puchary.

W klasie K1 najlepiej spisała się załoga Patryk Stelak/Piotr Rutana (fiat 126p). Drugie miejsce wywalczyli Wojciech Marciniec/Marcin Marciniec (fiat 126p), a trzeci czas uzyskali Marcin Tabasz/Marek Szęszoł (fiat 126p).

W klasie K2: wygrali Dariusz Gajdosz/Łukasz Głaczyński (fiat cc), drudzy byli Kamil Momola/Nikoletta Wiktor (fiat sc), a trzecie miejsce przypadło w udziale załodze Adam Florkiewicz/Albert Florkiewicz (fiat sc).

W klasie K3 pierwsi byli Adam Rachfał/Aleksandra Piekarska (honda civic), na drugim miejscu uplasowali się Jarosław Wełna/Angelika Blecharska (citroen saxo), a trzecie miejsce zajęli Marek Pacholarz/Łukasz Rzeszowski (peugeot 106).

W klasie K4 najlepszą załogą była Przemysław Pomprowicz/Adrian Mroszczyk (honda civic), drugie miejsce zajęli Krzysztof Przywara/Magdalena Grabowska (peugeot 206 RC), a trzecie Jacek Jaworski/Kamil Nestorowicz (honda civic).

W klasie K5 najszybciej trzy przejazdy zaliczyli Łukasz Włodarczyk/Jakub Kwaśniewski (subaru impreza), drudzy byli Andrzej Kaczmarek/Jakub Kubat (seat leon), a na trzecim miejscu znaleźli się Dawid Gucwa/Dominik Sowa (subaru impreza).

W klasie Gość najlepiej spisali się Maciej Hawro/Krystian Nawojski (peugeot 106), drugie miejsce zajęli Marcin Wrona/Radosław Szura (renault clio), a trzecia lokata należała do Jerzego Sudera i Krzysztofa Świstaka (ford fiesta).

Zawodnicy, którzy jeździli samochodami marki fiat, brali również udział w Pucharze Fiata. Pierwsze miejsce zajęła załoga Dariusz Gajdosz/Łukasz Głaczyński (fiat cc), drudzy byli Kamil Momola/Nikoletta Wiktor (fiat sc), a trzecie miejsce zajęli Adam Florkiewicz/Albert Florkiewicz (fiat sc).

Za organizację zawodów odpowiedzialny był AK Stomil w Dębicy, ale na ogromną pomoc mogli liczyć ze strony Stowarzyszenia Czarne Gryfy z Czarnej z Łukaszem Mazurem na czele. To członkinie grupy przygotowywały dla zawodników i kibiców kiełbaski z grilla, a także upiekły pyszne placki i ciastka. Zarówno z tą grupą biegową, jak i AK Stomil związany jest tato bohaterki rajdu Rafał Olszewski. W Czarnych Gryfach pełni funkcję sekretarza, a w AK Stomil sędziuje zawody.

Maja Olszewska to blisko dwuletnia dziewczynka, która zmaga się z szerokozakrętowością i gładkomózgowiem, czego efektem są częste ataki padaczki. W Polsce wada ta dotyka ok. 3 na 100 000 dzieci. Kiedy choroba się ujawniła, w czwartym miesiącu życia dziewczynki, to ataków było nawet sto w ciągu doby. Leczenie i rehabilitacja dziecka jest bardzo kosztowna. Dlatego każdy, kto nie mógł wziąć udziału w imprezie rajdowej, może wspomóc Maję i jej rodziców. Aby to zrobić, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na portalu Pomagam.pl. Tak zwaną skarbonkę Mai Olszewskiej można znaleźć klikając TUTAJ.

Fotorelację z wydarzenia znajdziecie Państwo również we wtorkowym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi 2 kwietnia. Zachęcamy do lektury!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe