Kolejny pocisk. Leżał w Wisłoce

  • 01.04.2019, 11:25 (aktualizacja 01.04.2019, 12:48)
  • Grzegorz Król
Kolejny pocisk. Leżał w Wisłoce
Pocisk artyleryjski, tym razem kalibru 100 mm znaleziony został w dniu wczorajszym w Wisłoce, na granicy Brzostku i Skurowej.

Pozostałość po II wojnie światowej znaleziona została wieczorem. Od razu została o tym fakcie poinformowana policja, a dzisiaj niewybuchem zajęli się saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Został przewieziony na poligon w Nowej Dębie, gdzie go zneutralizowano.

To kolejne takie niebezpieczne odkrycie w naszym powiecie, w ostatnich dniach. W sobotę 30 marca, podczas prac polowych w Jodłowej Dolnej, rolnik wyorał pocisk artyleryjski kalibru 150 mm. Wezwani na miejsce saperzy przeszukali teren i znaleźli kolejne 12 sztuk. One również zostały wysadzone w Nowej Dębie.

W przypadku znalezienia niewybuchów pod żadnym pozorem nie należy ich ruszać. Znalazca powinien niezwłocznie poinformować o tym fakcie policję, dzwoniąc pod numer 112. 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe