Niedziela, 25.08.2019

Prezesi miejskich spółek zarobią więcej

  • 02.04.2019, 10:47 (aktualizacja 02.04.2019, 11:16)
  • Grzegorz Król
Prezesi miejskich spółek zarobią więcej
Nowe zasady zatrudniania prezesów spółek podlegających miastu sprawiły, że na konta większości ich szefów wpływać będzie więcej pieniędzy.

Prezesi miejskich spółek przeszli z umów o pracę na kontrakty menadżerskie. Wiąże się to z wieloma zmianami, które ich dotkną, m.in. podwyżką wynagrodzenia. 

Jeśli chcesz zapoznać się z całością artykułu, WYKUP DOSTĘP.

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fornal
fornal 03.04.2019, 15:58
Ekonom to taki karbowy?
plus
plus 03.04.2019, 12:59
Generalnie kontrakty menadżerskie są dla zarządzających spółkami mniej atrakcyjne i to z różnych powodów.
Jeśli zaś chodzi o wynagrodzenia, to rzeczywiście słabo to wygląda, jeśli prezesi spółek miejskich zarabiają więcej jak burmistrz
madrala
madrala 03.04.2019, 18:25
no ale Burmistrzowi ustala Prezes Kaczyński, kazał poobcinać pensje i nikt przy zdrowych zmysłach i jako takim pojeciu nie chce takiej fuchy
żabi skrzek
żabi skrzek 03.04.2019, 12:47
To już Szydło odkryła: " bo im się słusznie należało".
wyborca
wyborca 03.04.2019, 09:39
Podwyżka cen za wywóz śmieci - mówi to Państwu coś?
diabel
diabel 03.04.2019, 13:36
Haha dobre, niezła próba manipulacji ładnie mówiąc, za podwyzke śmieci odpowiada tylko i wyłącznie RZĄD i próba zrzucania tego na władze miasta jest śmieszna. Wiem, że PiS myśli, że ludzie nie mają rozumu i na tym próbują bazować, ale niestety, coraz więcej osób widzi prawdę.
Ric
Ric 03.04.2019, 13:34
Co ma jedno do drugiego, ceny za wywóz śmieci podniósł rząd, nie samorząd
Kłamca
Kłamca 03.04.2019, 13:33
Tak mówi, że rząd składa pieniądze na kolejne 500 plus i robi podwyżki za wywóz śmieci
Teddy
Teddy 03.04.2019, 14:29
W jednej minucie niemal wszystkie trzy komentarze diabel Ric Kłamca pisane - pewnie to samo IP do nich prowadzi :D

Niech autor tych teorii poczyta coś najpierw w temacie. Ceny za składowiska odpadów poszły w górę, aby dojść do unijnych norm - więc UE za to dziękujcie.

Ceny śmieci w różnych miastach różnie rosły - nawet w naszym regionie. Dało się to zrobić inaczej, tylko Szewczyk wyborami zajęty był zamiast myśleniem o sprawie.

A w ogóle to wodociągi, ADM, MPEC czy MKS mają się nijak do cen śmieci.
Teddy2
Teddy2 04.04.2019, 00:09
Czemu się Pan swoim imieniem i nazwiskiem nie podpisze jak wszyscy i tak wiemy kto się kryje za nazwa teddy
Teddy
Teddy 04.04.2019, 08:57
Nikt tu się imieniem i nazwiskiem nie podpisuje, łącznie z Tobą :D
sigma
sigma 03.04.2019, 08:45
plus jest taki, że na kontraktach menadżerskich mogą każdego zwolnić z dnia na dzień - bez gadania, podawania powodu itp. Więc może nie taki głupi ten nasz burmistrz!!
dosi
dosi 03.04.2019, 10:27
Z samorządu do zarządu tacy to prezesi :-)
Tako
Tako 03.04.2019, 07:21
A co na to nasz dębicki ekonom tak często cytowany w rzeszowskich gazetach :D bo bronić tej decyzji to się racze nie da haha
antypisowca
antypisowca 03.04.2019, 18:21
jak dobry ekonom to wszystko wyjaśni ! Nawet pis-narracje
ciekawe kto
ciekawe kto 03.04.2019, 16:19
Radość ci sprawia pisanie takich komentarzy? Bo na fb też ich pełno, ładna pogoda świeci słońce może warto iść na spacer i odejść na chwilę od kompa
Kumulus
Kumulus 02.04.2019, 21:12
Mieszkańcy zapłacą z uśmiechem na twarzy za podwyżki dla prezesów. Wolicki niby taki zły był ale zamroził wynagrodzenia zarządów na lata. Chcieliście to macie.
TMW
TMW 02.04.2019, 21:01
Wielka szkoda, że Burmistrz na którego głosowałem wchodzi w buty swoich poprzedników. Nie tak to miało wyglądać, szkoda.
podwyżka
podwyżka 02.04.2019, 16:48
I ja chcę taką dolegliwość.
Mieszkańka
Mieszkańka 02.04.2019, 15:06
Skandal, jakie jest uzasadnienie tych decyzji, może mi ktoś kompetentny wytłumaczyć !
rak
rak 03.04.2019, 13:36
Takie samo jak uzasadnienie wyboru 3 wiceprzewodniczących rady miejskiej
kasa
kasa 03.04.2019, 21:00
2 z 3 wiceprzewodniczących RM jest jednocześnie szefami komisji RM - za te funkcje jest identyczna dieta, więc nie ma dodatkowych kosztów. A trzeci wicek ma dietę ok. 150 zł wyższą od szeregowego radnego. Roczny koszt to 1800 zł.

Nowe pensje prezesów to po parę tysięcy zł miesięcznie więcej. Łatwo policzyć, że koszty roczne idą w górę w większości spółek o dwadzieścia parę tysięcy. Do tego każdy może dostać roczną nagrodę w wysokości do 50% rocznych poborów. Rekordzista zainkasuje łącznie niemal 280 000 zł w najlepszym dla siebie wypadku!
menago
menago 03.04.2019, 12:42
Kompetentny?
Patryk
Patryk 02.04.2019, 14:03
To jakieś kpiny... Panie Burmistrzu tym krokiem to Pan naprawdę jeszcze bardziej traci zaufanie mieszkańców... już dziś wiele osób jest zawiedzionych, miało to wyglądać INACZEJ!

Pozostałe