Grożąc maczetą żądali pieniędzy

  • 03.04.2019, 11:00 (aktualizacja 03.04.2019, 11:09)
  • Tomasz Ratuszniak
Grożąc maczetą żądali pieniędzy fot. KPP Dębica.
Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie trzej mieszkańcy Dębicy, którzy w ostatnią niedzielę dopuścili się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do trzech lat więzienia.

Zgłoszenie o rozboju na ul. Rzeszowskiej dyżurny dębickiej komendy otrzymał w niedzielę wieczorem. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że trzech mężczyzn grożąc maczetą wsiadającej do samochodu parze, usiłowali wymusić od nich pieniądze. Mężczyzn szybko udało się zatrzymać. Okazali się nimi mieszkańcy Dębicy w wieku od 23 do 25 lat. Zatrzymanych mężczyzn przewieziono do dębickiej komendy, gdzie złożyli wyjaśnienia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Dębicy podjął decyzję, że zatrzymani najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
1911
1911 03.04.2019, 12:46
Maczeta - broń osobista młodej polskiej inteligencji.Zamiast szabli lub kordzika.

Pozostałe