CBA zatrzymało 6 przedsiębiorców

  • 04.04.2019, 12:05 (aktualizacja 04.04.2019, 12:10)
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
CBA zatrzymało 6 przedsiębiorców Fot. arch. Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Chodzi o wystawione fałszywe faktury na blisko 1,5 mln zł.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali sześciu przedsiębiorców z województw lubelskiego i podkarpackiego. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa, poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach i nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani wprowadzali do obrotu faktury vat potwierdzające nabycie towarów, które w rzeczywistości nie miało miejsca. Następnie wystawiali kolejne nierzetelne dokumenty księgowe, potwierdzające rzekomą sprzedaż nabytych wcześniej towarów. Przedmiotem ,,sprzedaży” były części samochodowe.

Jak ustalono na rzecz firm wystawiono łącznie kilkadziesiąt nierzetelnych dokumentów, opiewających na blisko 1,5 mln zł, narażając tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych w wysokości ponad 250 tys. zł.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 04.04.2019, 20:11
Biedni przedsiebiorcy....

Pozostałe