Mechanik wyróżniony za wzorową współpracę z firmami

  • 05.04.2019, 09:46 (aktualizacja 05.04.2019, 09:57)
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Mechanik wyróżniony za wzorową współpracę z firmami
W Rzeszowie odbył się Regionalny Podkarpacki Kongres Zawodowy, w którym wziął udział Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Mechanik, jako jedyna szkoła z powiatu dębickiego, została wyróżniona za wzorcową współpracę z firmami patronackimi. Podczas kongresu prezentowała stoisko z firmą Ventor, która od wielu lat patronuje i wspiera kierunki kształcenia w szkole, m.in. blacharza izolacji przemysłowych.    
Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali lokalni i regionalni pracodawcy reprezentujący branże, w których kształcą szkoły w województwie podkarpackim oraz branże strategiczne dla rozwoju regionu, dyrektorzy szkół zawodowych i podstawowych, nauczyciele-doradcy zawodowych szkół podstawowych, przedstawiciele organów prowadzących, Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Izb Rzemieślniczych, Urzędów Pracy, Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, członków sektorowych rad ds. kompetencji oraz przedstawicieli szkół wyższych prowadzących kształcenie na kierunkach odpowiadających zawodom szkolnictwa branżowego.
Kongres odbył się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jego organizację wspierali: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych, Centrum Informatyczne Edukacji.
Kongresowi towarzyszyła część wystawiennicza, polegająca na przedstawieniu branż reprezentowanych przez technika i branżowe szkoły I stopnia województwa podkarpackiego. Stoiska w formule duetu „szkoła + firma” były przykładami dobrych praktyk w zakresie efektywnego kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcą.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe