Środa, 26.06.2019

Wydali stanowisko w sprawie zatrudnienia Stanisława Chmury

  • 05.04.2019, 11:38 (aktualizacja 05.04.2019, 12:12)
  • Grzegorz Król
Wydali stanowisko w sprawie zatrudnienia Stanisława Chmury Stanisław Chmura (drugi z prawej) wspierał podczas kampanii obecnego burmistrza Mariusza Szewczyka.
- Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Dębicy zwrócił się do Mariusza Szewczyka - Burmistrza Miasta Dębicy z prośbą o przedstawienie wyjaśnień wobec tych faktów i doniesień - czytamy w stanowisku, jakie przesłane zostało do naszej redakcji. Chodzi o zatrudnienie byłego starosty powiatu dębickiego Stanisława Chmury w Wodociągach Dębickich. Objął on funkcję dyrektora ds. rozwoju.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych Stanisław Chmura był pełnomocnikiem finansowym Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Szewczyka. W marcu trafił pod skrzydła Jacka Gila, prezesa WD. O zatrudnieniu Chmury w miejskiej spółce napisaliśmy jako pierwsi na łamach Obserwatora Lokalnego.

Wątpliwości budzi fakt, że informacji o wolnym etacie w wodociągach nie było ani w Biuletynie Informacji Publicznej spółki, ani na stronie WD, w zakładce Praca, ani też w Powiatowym Urzędzie Pracy. Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać w bieżącym wydaniu OL.

Tymczasem Klub Radnych PiS postanowił w tej sprawie wydać stanowisko. Radni opcji rządzącej wyjaśniają w nim, że są zaniepokojeni informacjami dotyczącymi spraw kadrowych i realizowanej polityki zatrudnienia w spółkach, których właścicielem jest miasto.

- Polityka kadrowa w Urzędzie Miejskim, jednostkach miejskich i spółkach komunalnych powinna być prowadzona transparentnie, w oparciu o decydującą rolę kompetencji, jak również poprzez otwarte formuły naborów opartych na obiektywnych kryteriach. Chcemy wierzyć, że te zasady obowiązują także w Dębicy - piszą radni PiS.
Klub Radnych PiS zwrócił się do burmistrza z prośbą o przedstawienie wyjaśnień dotyczących zatrudnienia Stanisława Chmury w wodociągach.

- Zostały złożone również stosowne interpelacje dotyczące nominacji dyrektorskiej w Wodociągach Dębickich sp. z o.o. oraz dotychczasowej polityki zatrudniania (również zlecania usług) w spółkach komunalnych - czytamy w stanowisku.

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 11.04.2019, 18:05
Drodzy samorządowcy miejcie trochę rozsądku,kultury i nie zatrudniajcie "EMERYTÓW" na takich stanowiskach bo następne wybory my WYBORCY TO ZAPAMIĘTAMY.
pracownik
pracownik 09.04.2019, 11:24
Tyle ludzi młodych zdolnych ,wykształconych nie ma pracy a tu proszę EMERYT jest nie do zastąpienia WSTYD .
Obywatel
Obywatel 07.04.2019, 07:44
Drodzy wyborcy po co głosowaliście na tego Pana ,ja się dawno wyznałam i nie głosowałam .PIS musi zrobić ustawę ,że emeryci nie mogą piastować stołków DYREKTORSKICH I KIEROWNICZYCH!!!!!!!!!!!!
zzeromskiego
zzeromskiego 05.04.2019, 19:18
A co na to Rada Nadzorcza? Taki nadzór sprawuje?
ZFH
ZFH 05.04.2019, 17:14
Tym wszystkim (albo temu jednemu) co tu się obruszają na krytykę Pana Burmistrza i wyciągają jakiś misiewiczów i wup-y chciałbym tylko przypomnieć, że straszyliście jak wygra Kutrzeba to takie rzeczy właśnie się będą dziać. No to nie trzeba było kutrzeby i się dzieją. Może zatrudnienie Pana Chmury to taki zbieg okoliczności i Pan Burmistrz nie ma nic z tym wspólnego bo i tak może być. Ale żeby się tego dowiedzieć są właśnie taki narzędzia jak interpelacj radnych i przede wszystkim debatę publiczną. Ja w każdym razie nie wiem i dlatego chciałbym się dowiedzieć. Dla wszystkich piosenka dla uspokojenia, dla niektórych szczególnie pierwsze wersy https://youtu.be/KYyeuj1SWMM.
zus
zus 05.04.2019, 15:03
Pan Stanisław Chmura rocznik 1949, a zatem nie powinien już kilka lat wypoczywać na zasłużonej emeryturze ?
Wstydu oszczędźcie
Wstydu oszczędźcie 05.04.2019, 13:46
Twórcy tysięcy misiewiczów z pisu piszą bzdury o transparentności, kpiny!
Kolos
Kolos 05.04.2019, 13:17
A co wy robicie w całej Polsce. W Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie polecieli PRAWIE WSZYSCY dyrektorzy i zastepcy. Nawet ci co przetrwali wiele ekip. Także zanim kogoś skrytykujecie sami zastanówcie się co PiS robi!
No i co
No i co 05.04.2019, 13:02
Dziwne. Nikt nie komentuje, zmowa milczenia? Czy tylko ja uważam, ze jest to kontynuacja zatrudniania na zasadzie coś za coś, spłacanie długów lojalnościowych itp.I wiadomo kto za tym stoi. Ale pewnie mój komentarz się nie ukaże mimo ze nie ma w nim niczego obraźliwego ani wulgaryzmów.
smutny
smutny 05.04.2019, 15:26
wszyscy tak robią, Pan Tadeusz za prawych rządów też był zatrudniony na sztukę w MPEC i z tego co pamiętam za horendalną kasę i jakoś teraz PIS nie pamięta, dziwne to u kogoś widzą źdżbło w oku a u siebie belki nie widzą oj smutne to, wstyd Panowie wstyd
Karolek
Karolek 05.04.2019, 12:54
No to opłaty za wodę znowu muszą to uwzględnić. Zatrudnienie specjalisty od lania wody musi kosztować.
Eryka
Eryka 05.04.2019, 12:49
PiSowcy się burzą na polityke kadrową, a co PiS zrobił w całym kraju. Takich czystek jak za ich rządów nie było od początku transformacji! Poupychali w całym kraju, gdzie się da swoich działaczy i sympatyków, nawet czasami spokrewnionych rodzinnie. Wystarczy poczytać w mediach co się dzieje w Polsce.
Darek
Darek 05.04.2019, 12:45
Radni PiS jakby chcieli to mogli przez głosowanie zablokować ogromne podwyżki opłat za wywóz śmieci, ich wstrzymanie się od głosu było tak naprawdę głosowanie za podwyżką. Podziękujemy wam przy następnych wyborach, najbliższe w maju, później na jesieni....
Abc
Abc 05.04.2019, 16:03
Dziękuj przy urnach radnym Szewczyka KOZD i Wspólnoty Ziemi Dębickiej. Jak wszystkim to wszystkim.

Pozostałe