Zrób porządek w szafie i pomóż dzieciom z hospicjum

  • 06.04.2019, 08:40 (aktualizacja 06.04.2019, 08:51)
  • Tomasz Ratuszniak
Zrób porządek w szafie i pomóż dzieciom z hospicjum Marta Skórska, kierowniczka ŚDS i Bogusław Cichoński, podopieczny domu, oczekują na kuriera, który odbierze worki z ubraniami.
Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się akcja Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy, dzięki której podopieczni Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci otrzymają pieniądze na niezbędne leki i rehabilitację. Pisaliśmy o niej końcem marca na łamach Obserwatora Lokalnego.

Zasada jest prosta: ŚDS oddaje firmie używane ubrania, a za każdy ich kilogram rzeszowskie hospicjum dostaje złotówkę. Pieniądze trafiają bezpośrednio do tej instytucji, ŚDS otrzymuje jedynie rozliczenie z potwierdzeniem wpłaty na konto fundacji, która prowadzi hospicjum.

Ubrania, ale też np. buty, czy torebki, można przywozić na Mościckiego 26. Dom otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Warto jednak wcześniej zadzwonić pod numer telefonu: 14 66 68 702 i poinformować, że chcemy przyjechać z ubraniami.

Marta Skórska, kierowniczka ŚDS zauważa jednak, że przekazywane rzeczy powinny być czyste i niezniszczone. Pracownicy domu nie mają warunków, by je prać, czy reperować.

Do końca marca ŚDS zebrał 189 kg ubrań, co oznacza, że hospicjum dostało 189 zł, które mogło wydać na leki i środki medyczne dla dzieci. Po publikacji w OL nasi Czytelnicy przywieźli na Mościckiego kilkadziesiąt worków wypełnionych ubraniami.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barbara
Barbara 22.04.2019, 18:19
Cenię ludzi, którzy chcą pomóc innym, zwłaszcza cięzko chorym dzieciom. Jednak po przeczytaniu artykułu opadły mi ręce i ogarnia mnie żal. 189 zł. Żeby ta firma chociaż 2-3% określonej kwoty oddala na te dzieci. Na co ma to wystarczyć? Zgroza. A poza tym wydaje mi się, że dostatecznie duże składki ZUS płacimy i nie powinna mieć miejsca sytuacja, że zapaleńcy muszą żebrać o 189 złotych. Dzisiaj jest drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Życzę wytrwałości wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu pomagają tym najbardziej bezbronnym- ciężko chorym dzieciom. I ogromnej wiary i nadzei rodzicom, ktorzy bezradni mogą tylko czekać.......

Pozostałe