Dwie bomby znaleźli w Podgrodziu

  • 06.04.2019, 11:46 (aktualizacja 06.04.2019, 12:19)
  • Grzegorz Król
Dwie bomby znaleźli w Podgrodziu
Stukilowe bomby zostały znalezione w Podgrodziu. Niebezpieczne znalezisko zabrał patrol saperski z Rzeszowa.

Bomby zostały znalezione wczoraj, w godzinach popołudniowych na terenie jednej z prywatnych posesji.

- Na niewybuchy natrafiono podczas kopania studni - informuje asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Znalezisko do czasu przyjazdu saperów zabezpieczała policja. Dzisiaj, przed południem na miejscu zjawił się patrol z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, który zabrał bomby na poligon w Nowej Dębie. To kolejne pozostałości po II wojnie światowej znalezione na terenie powiatu dębickiego w ostatnich dniach.

29 marca, w Jodłowej Dolnej rolnik podczas prac polowych wyorał w polu pocisk artyleryjski. Po sprawdzeniu pola przez saperów okazało się, że jest ich więcej. Ostatecznie do Nowej Dęby przewieziono trzynaście niewybuchów. Dzień później, 31 marca, na granicy Brzostku i Skurowej również został znaleziony pocisk artyleryjski, który leżał w Wisłoce. On także został zneutralizowany przez saperów z Rzeszowa.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe