Marcin Radzik złożył rezygnację

  • 08.04.2019, 12:36 (aktualizacja 08.04.2019, 12:53)
  • Grzegorz Król
Marcin Radzik złożył rezygnację
W piątek 5 kwietnia mł. bryg. Marcin Radzik złożył rezygnację z funkcji komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Informacja została już przesłana do starosty Piotra Chęćka i wszczęto procedurę przewidzianą na tę okoliczność.

O tym, że mł. bryg. Marcin Radzik nie jest komendantem powiatowym straży pierwsze informacje zaczęły pojawiać się właśnie w piątek. Jednak ani wtedy, ani dzisiaj do południa, nikt nie chciał ich potwierdzić.

- Nie mamy oficjalnego pisma w tej sprawie, dlatego nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć - mówił dzisiaj rano bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik KP PSP w Dębicy.

Dodał, że komendant Radzik przebywa na urlopie.

Zaskoczony pytaniem o mł. bryg. Marcina Radzika był również rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP mł. bryg. Marcin Betleja.

- Przyznam, że nic na ten temat nie wiem, proszę zadzwonić koło południa - wyjaśnił rano.

Przed momentem wszystko stało się jasne. Komendant Marcin Radzik zrezygnował z funkcji, którą objął 3 sierpnia 2018 roku, najpierw jako pełniący obowiązki, a następnie - już jako pełnoprawny szef dębickich strażaków - 4 grudnia ubiegłego roku. Zastąpił na stanowisku st. bryg. Wojciecha Buszka, który został odwołany w czerwcu tamtego roku.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polewacz
polewacz 10.04.2019, 16:52
Zrobił więcej dobrego w kilka miesięcy niż poprzedni w kilkanaście lat.
Najlepszy komendant jakiego miała do tej pory Dębica. Szkoda że tak krótko.
Antypis.
Antypis. 08.04.2019, 16:23
Albo sam zmądrzał, albo mu pomogli.
straszecinianin01
straszecinianin01 08.04.2019, 14:02
fucha po znajomosci to i rozstac sie latwiej. zapraszam do normalnej roboty.

Pozostałe