Zdzisław Chabowski odwiedził Dębicę

  • 09.04.2019, 11:34 (aktualizacja 09.04.2019, 11:50)
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Zdzisław Chabowski odwiedził Dębicę Zdzisław Chabowski z Mirosławem Maziarką, dyrektorem ds. produkcji w Firmie Oponiarskiej oraz Michałem Mędrkiem, managerem ds. Magazynowania i Serwisu Poprodukcyjnego Europa Wschód.
Były dyrektor generalny i prezes Firmy Oponiarskiej Dębica gościł w Muzeum Regionalnym w Dębicy na otwarciu wystawy C.O.P. Narodziny przemysłu gumowego w Dębicy.

Zdzisław Chabowski pracował w Dębicy od stycznia 1978 r. do końca 2007 roku, kolejno jako mistrz, kierownik wydziału, kierownik Laboratorium Badawczego, zastępca kierownika Zakładu Produkcji Opon Rowerowych. Od grudnia 1990 r. był dyrektorem generalnym DZOS Stomil, doprowadził do przekształcenia zakładu w jednoosobową spółkę skarbu państwa Stomil SA. Od kwietnia 1991 r. był jej prezesem.
W 1993 roku zmieniła ona nazwę na Firma Oponiarska Dębica, w grudniu 1995 roku większościowy pakiet akcji sprzedany został koncernowi Goodyear.
Chabowski pozostał wtedy prezesem Dębicy, kierował równolegle nowym podmiotem - spółką Goodyear Polska. Doprowadził do przeniesienia zarządu Firmy Oponiarskiej z Dębicy do Warszawy. Kierował nią do końca 2007 roku.
Obecnie m.in. współwłaścicielem i prezesem spółki Prolibra w Wieliczce oraz wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Zelmer Rzeszów.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe