Środa, 19.06.2019

Nie będzie klasyfikacji? Starosta się martwi

  • 09.04.2019, 15:11 (aktualizacja 09.04.2019, 16:12)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nie będzie klasyfikacji? Starosta się martwi Fot. Pixabay
Trwa protest nauczycieli. Starosta Piotr Chęciek ma obawy, czy maturzyści zostaną sklasyfikowani na czas.

Termin wystawienia ocen w klasach maturalnych upływa 15 kwietnia. Starosta martwi się, że przez strajk nauczycieli, nie uda się zdążyć na czas.

- Rozumiem większość ich postulatów, mogą się nie zgadzać z wieloma rzeczami, ale to nie jest żadna dramatyczna sytuacja, żeby protest musiał być akurat teraz - mówi Piotr Chęciek.

Tymczasem w powiecie strajkują nauczyciele sześciu szkół: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół nr 2., Zespołu Szkół Ekonomicznych, liceum Ogólnokształcące w Pilźnie i Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

W tych szkołach strajkuje 145 nauczycieli, czyli 46% zatrudnionych w placówkach, które przystąpiły do strajku. To z kolei stanowi 28% wszystkich zatrudnionych w szkołach administrowanych przez powiat.

Według informacji, jaką własnie odebraliśmy z magistratu, w Dębicy jutro, w czwartek i piątek odbędą się egzaminy dla uczniów III klas gimnazjów. 

W komunikacie czytamy: W związku z prowadzonym strajkiem, władze miasta przeprowadziły spotkanie z dyrektorami klas gimnazjalnych. Dyrektorzy szkół: Miejskiego Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, poinformowali, że powołali komisje egzaminacyjne, które w ww. dniach przeprowadzą egzamin gimnazjalny.

Agnieszka Majba-Pochwat
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 11.04.2019, 12:24
Ogarnijcie się. Nie krzywdzcie dzieci, bo one są niewinne i nie muszą cierpieć za Was
Przedsiebiorca
Przedsiebiorca 10.04.2019, 20:57
Mieszkanie+ , 500+, emerytura +, krowa 500+....

Kto na to urobi! Pytam ja przedsiębiorca.
Ferdynand
Ferdynand 10.04.2019, 19:57
Czy szkoły robią sobie w ten sposób promocję? Być może w przeciwnym kierunku. Żal tej młodziezy i każdej zmarnowanej godziny lekcyjnej.
Ciekawski
Ciekawski 10.04.2019, 17:22
Spowiedzi też nie będzie,bo księża zapracowani w komisjach egzaminacyjnych.
Karramba
Karramba 10.04.2019, 12:13
To kiedy ma być? W wakacje? Jaki rząd taki samorząd!
Tak_jest
Tak_jest 10.04.2019, 07:58
Walczcie nauczyciele!!
Alan
Alan 10.04.2019, 07:24
Mogli się jego partyjni koledzy zająć wcześniej tematem, ale to nie ich elektorat, wiec lepiej zainwestować w krowę i tucznika....A teraz narzekanie
Fredu
Fredu 09.04.2019, 22:54
Zapewnie Pan Starosta chciałby aby strajk nauczycieli, i to najlepiej włoski, był w wakacje! Niech Pan im wytłumaczy, że w tym roku znalazły się pieniądze na 500 na pierwsze dziecko, na 13 łapówkę wyborczą (emeryturę), a nie znalazły dla nauczycieli, z których nawet krowy i świnie się śmieją. No ale linia partii jest najważniejsza, tak jak stołki!
Marcin
Marcin 09.04.2019, 21:01
Jak chca wiecej zarabiac to niech pracuja 40 godzin. Nieroby chca 5000 zl za 20 godzin. Jak im nie pasuje to niech sie zwolnia
Rodzic
Rodzic 11.04.2019, 09:07
Z twojego wpisu wynika, że kompletnie nie orientujesz się jaki charakter pracy ma nauczyciel. Otóż nauczyciel pracuje 40 godz. a godzin dydaktycznych ma 18. Zaznaczam ,że nie jestem nauczycielem tylko rodzicem i obserwuję pracę nauczycieli mojego dziecka. U nas nie ma szacunku dla pracy intelektualnej. To skutki narracji narzuconej społeczeństwu przez propagandę polityczną. A dla nauczycieli na przyszłość mam radę mówcie odważnie o swojej pracy na każdej wywiadówce rodzicom, nie pozwólcie na postawy roszczeniowe niektórym rodzicom,nie dajcie się szantażować nikomu, twórzcie zgraną zawodową grupę a wtedy nikt was nie będzie zastraszał. Jest nas wielu którzy popierają Wasz strajk, bo rozumiemy o co walczycie, nie tylko o wynagrodzenie ,które się Wam należy.Wytrzymajcie . Dzisiaj ci ,co nie rozumieją o co idzie bój, w przyszłości będą Wam dziękować. A tak na marginesie, kto uczył pana starostę? Zapewne nie nauczyciel.Panie starosto nauczyciele chyba nie dadzą się zastraszyć.Brawo nauczyciele. Dziękuję Wam!!!!!!
Buahaha
Buahaha 10.04.2019, 22:56
Po Twojej, niewątpliwie błyskotliwej „wypowiedzi”, muszę stwierdzić,że chyba rzeczywiście trafiłeś na prawdziwego nieroba w szkole:))
absolwent
absolwent 09.04.2019, 20:14
Szacun dla tych szkół! Mają jaja! A pozostałe? Wstyd!
uczen
uczen 09.04.2019, 18:18
przeciez dobro dzieci najwazniejsze ,
:)
:) 09.04.2019, 16:36
Pan starosta też może dorzucić pieniądze do wynagrodzenia nauczycieli.
Rodzic
Rodzic 11.04.2019, 09:15
Zobaczymy jak zachowa się pan starosta. Czy dołączy do tych samorządowców, którzy wyrównają nauczycielom potrącenia za strajk z wynagrodzenia w innej dopuszczalnej prawnie formie, czy też linia partyjna zwycięży i ulegnie głośnej propagandzie swojej partii. To będzie prawdziwy egzamin z postawy obywatelskiej solidarności. A my to ocenimy. Powodzenia panie starosto!
Nie
Nie 11.04.2019, 12:47
Pan starosta zrobi co mu partia karze.
B
B 09.04.2019, 16:26
Jeszcze są trzy dni. A nawet pięć, ponieważ wiemy, że nasz rząd potrafi podejmować ważne decyzje również w nocy. Jest na 500+, było dla policjantów, inspektorów transportu, żołnierzy, obiecuje się inne kokosy wyborcom. Niech dadzą te 500+ jeszcze nauczycielom i pokażą, że wciąż opłaca się pracować, a nie żyć z socjalu. Mam wrażenie, że protest nauczycieli popierają głównie ludzie wykształceni lub ci, którzy naukę i wykształcenie doceniają.
Kto za młodu kamieniami w szkołę rzucał, najczęściej przekazuje to samo doświadczenie dzieciom chociaż są wyjątki.
Wiem, że zaraz będą komentarze, że pracę można zmienić. No można. Przyjdą wtedy tylko ci, ktorych nikt inny nie chciał.Czy takich nauczycieli chcemy dla naszych dzieci?
Nasam
Nasam 09.04.2019, 16:04
Własnie po to jest strajk. Skrajny starosta nie wie czym jest istota strajku? Lekarze odchodzili od łóżek chorych pacjentów, a on nic nie mówił. Linia partyjna u tego pana nie tylko mocna naciąga się w prawo, ale też pokazuje jaką niewiedzę ma ten Pan. Pan wróci do tych autobusów może lepiej.
P
P 10.04.2019, 21:24
albo może w końcu zajmie się budową szkoły specjalnej, która tak prężnie miała powstawać a narazie hałdy piachu i nic więcej...

Pozostałe