Wejściówki na operę odbierzesz w domach kultury

  • 09.04.2019, 21:36 (aktualizacja 09.04.2019, 21:50)
  • Tomasz Ratuszniak
Wejściówki na operę odbierzesz w domach kultury
Zaraz po świętach wielkanocnych w domach kultury Mors i Kosmos odbierać będzie można darmowe wejściówki na dwudziestą już dębicką operę. Tym razem zespół Pawła Adamka wystawi Verbum Nobile Stanisława Moniuszki.

- Jako, że obecny rok jest rokiem Stanisława Moniuszki, bo mija dwusetna rocznica jego urodzin, a i my obchodzimy jubileusz 20-lecia funkcjonowania dębickich oper, postanowiliśmy spiąć to klamrą. Dlatego sięgnęliśmy po Verbum Nobile tego kompozytora, od której dwadzieścia lat temu rozpoczęła się nasza przygoda z operą. Debiutowaliśmy właśnie tym widowiskiem – tłumaczy Paweł Adamek.

Opera wystawiona zostanie oczywiście z większym rozmachem niż dwie dekady temu, w nowej scenografii i odnowionym scenariuszem.

Na scenie zobaczyć będzie można m.in.: Leopolda Stawarza, Jana Michalaka, Alicję Płonkę, Karolinę Pawulę, Katarzynę Dudę-Plewniak, Grzegorza Rubachę i Sylwię Wojnar, a także siostry i dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek.

Wystąpi też Chór Parafii Matki Bożej Anielskiej i Miłosierdzia Bożego z Dębicy oraz Mielecka Grupa Wokalna. Zagra Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Opera wystawiona zostanie dziewięciokrotnie, przez trzy pierwsze weekendy maja. W piątki, soboty i niedziele, zawsze o godz. 18:00.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe