Jechała zbyt blisko, nie zdążyła wyhamować

  • 10.04.2019, 16:11 (aktualizacja 10.04.2019, 16:26)
  • Grzegorz Król
Jechała zbyt blisko, nie zdążyła wyhamować
Mandatem karnym ukarana została kobieta, kierująca oplem astrą, która nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i uderzyła w jego tył. Do zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego.

Na szczęście w kolizji nikt nie ucierpiał, choć w oplu znajdowały się dzieci. Kierująca astrą nie zachowała bezpiecznej odległości od forda focusa i najechała na jego tył. W drugim z pojazdów uszkodzenia nie są zbyt duże. Co innego w samochodzie sprawczyni, który nie nadawał się do dalszej jazdy. 

Funkcjonariusze drogówki przypominają, że zgodnie z przepisami kodeksu drogowego każdy prowadzący pojazd jest zobowiązany do zachowania takiej odległości od poprzedzającego go pojazdu, by w razie jego nagłego hamowania, czy zatrzymania uniknąć kolizji. Przepisy w Polsce nie precyzują jednak, jaka powinna być odległość w terenie zabudowanym. Bardziej precyzyjne są w przypadku tunelów przekraczających 500 m długości, a także poza obszarem zabudowania. Odległość od pojazdu z przodu ma być nie mniejsza niż 50 m, w przypadku gdy kierujemy pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobusem, albo 80 m, w przypadku, gdy kierujemy zespołem pojazdów lub pojazdem niewymienionym w pkt 1. art. 19 kodeksu drogowego.

Specjaliści oceniają, że bezpieczną odległością w przypadku jazdy 50 km/h to 25 m. W przypadku zwiększania prędkości również musimy zwiększać odległość.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zenek
zenek 10.04.2019, 20:29
Klasyka w naszym kraju czyli jeżdżenie "na zderzaku". Nie wiem jak kierowcy potrafią zareagować często nawet nie wiedząc/widząc, co się dzieje przed nimi, bo zasłania im auto, którego "siedzą na zderzaku"...

Pozostałe