Sobota, 20.07.2019

Ewa Leniart na Mościckiego

  • 14.04.2019, 08:41
  • Tomasz Ratuszniak
Ewa Leniart na Mościckiego fot. ŚDS.
Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, odwiedziła Dzienny Dom Senior+ i Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Mościckiego w Dębicy.

Dzienny Dom Senior+ powstał w 2017 roku na bazie działającego przy Mościckiego Domu Seniora. Na przekształcenie miasto dostało wtedy 43 220 zł dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rok później ministerstwo przekazało kolejne pieniądze (97 200 zł) na zatrudnienie nowych pracowników i organizację zajęć.

Ewa Leniart odwiedzając placówkę spotkała się z seniorami i zapoznała ze specyfiką działalności DDS.

Przy okazji odwiedziła też ŚDS działający w tym samym budynku. Akurat w pracowni plastycznej, odbywał się trening spędzania wolnego czasu, w związku z czym wojewoda miała okazję odbyć krótki kurs wykonywania koszyków z wikliny papierowej przygotowany przez jednego z uczestników zajęć. 

 

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antypis.
Antypis. 14.04.2019, 11:02
Widać, że przed każdymi wyborami Pisiory bardzo lubią odwiedzać Dębicę /czyt. Kaczogród/.

Pozostałe