Sobota, 20.07.2019

Były pociągi, czołgi, samoloty, a nawet dinozaury 

  • 14.04.2019, 19:30 (aktualizacja 14.04.2019, 19:58)
  • Tomasz Ratuszniak
Były pociągi, czołgi, samoloty, a nawet dinozaury
Ponad 403 modeli z plastiku i kartonu oglądać można było dziś na wystawie podsumowującej XV Konkurs Modeli Redukcyjnych Ogniwko 2019, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

W konkursie wzięło udział 73 modelarzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poza pracami konkursowymi do udziału w imprezie zaproszeni zostali doświadczeni modelarze, którzy zaprezentowali równo 100 replik kartonowych i plastikowych. Nowością jest specjalna wystawa dorobku młodszych i starszych modelarzy z Ogniwka, którzy poza konkursem przedstawili dorobek Koła w postaci 80 miniatur.

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego konkursu była ekspozycja i prezentacja przygotowana przez Nadwiślańską Grupę Rekonstrukcji Historycznej 3 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz Drużynę Wojów Czarny Sokół. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta kolejowa autorstwa dębickiego modelarza Roberta Solaka. Pan Robert w sobotę i niedzielę zaprezentował zwiedzającym dwupoziomową makietę z jeżdżącymi pociągami w skali TT. Na wystawie można było także zobaczyć Sokoła Milenium autorstwa 9 letniej Patrycji Garduły. Ten statek kosmiczny zbudowany został przez Patrycję z ponad 7,5 tysiąca klocków, jest to jeden z największych zestawów Lego.

Organizatorami konkursu byli opiekunowie Koła Historyczno-Modelarskiego Ogniwko działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Muzeum Regionalnym w Dębicy: Joanna Mazurkiewicz, Wojciech Szerszeń, Artur Getler, Janusz Chmiel, Artur Kielar.

Jury w składzie: Jerzy Bielecki, Piotr Duda, Adam Gargas, Artur Getler, Tomasz Januszewski, Artur Kielar, Piotr Panek, Wojciech Szerszeń, Ireneusz Targoń oceniało prace w dwóch grupach wiekowych: młodzików i juniorów. Modele sklasyfikowane były w kategoriach: plastikowe i kartonowe- pojazdy (bojowe i cywilne), samoloty, okręty, figurki, dioramy i budowle.

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe