Piątek, 20.09.2019

KOD manifestował w Dębicy - zdjęcia

  • 13.12.2016, 18:19 (aktualizacja 13.12.2016, 18:58)
  • Grzegorz Król
KOD manifestował w Dębicy - zdjęcia
Około 70-80 osób zebrało się na Placu Braci Lipieniów, by uczcić rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale także po to, by - jak mówili - sprzeciwić się demolowaniu Polski.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania całego Mazurka Dąbrowskiego, a następnie uczczono minutą ciszy osoby, które straciły życie w stanie wojennym. Rocznica jego wprowadzenia była także pretekstem do tego, by zebrani mogli zamanifestować niezadowolenie wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Miejsce spotkania Strajku Obywatelskiego nie było przypadkowe. Przeciwnicy PiS spotkali się pod oknami biura poselskiego Jana Warzechy.

- Czy są tutaj jacyś cykliści? - pytała prowadząca strajk

- Tak - odpowiedzieli zebrani.

- A czy są tutaj jacyś wegetarianie? - dopytywała.

Znów padła twierdząca odpowiedź. W ten sposób mieszkańcy miasta i powiatu odnieśli się do słów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który w wywiadzie dla niemieckiego Bilda m.in. tymi słowami określał przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji.

Zebrani podnieśli rękę do góry, kiedy padło pytanie, czy na Placu Braci Lipieni są ludzie gorszego sortu. Tu z kolei odnieśli się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- A czy są tutaj ludzie w futrach? Nie, nie ma. Złodziei też nie ma - powiedziała prowadząca.

- Panie prezesie Kaczyński, melduję, że nie ma tutaj złodziei. Nic nikomu nie ukradliśmy - dodała.

Cała manifestacja przebiegała w spokojnej atmosferze, choć nie obyło się bez drobnego incydentu. W miejscu strajku pojawił się mężczyzna, który gwizdał oraz krzyczał hasło: cała Polska z was się śmieje. Po krótkiej wymianie zdań z funkcjonariuszami policji opuścił plac.

 

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (118)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
'
' 05.01.2017, 13:32
kijowski na Prezydenta tylko ty
info
info 05.01.2017, 11:57
KODziarze czytali?
http://wiadomosci.onet.pl/tylk…
welu
welu 05.01.2017, 21:22
Kijowski jest jeden a niezadowolonych wielu.
ha ha
ha ha 20.12.2016, 05:36
Kultura w/g płk Mazguły
Zomowiec pałuje demonstranta,podchodzi drugi zomowiec z pałą i mówi: przepraszam teraz moja kolej
klj
klj 05.01.2017, 23:05
to że komuchy pokazują pychę i pogardę i obłudę to tylko dla tego że nie zrobiono dekomunizacji i ten okrągły stół i grubej kresce, bolkowi i jego przy***som
piotr
piotr 06.01.2017, 08:00
A może dlatego, że ukryli się w partii rządzącej ?
Ps
Ps 18.12.2016, 09:15
Banda idiotow. Ten na przedzie widac ze ubek
Rafał
Rafał 03.02.2017, 16:34
A jednak prawda. Stary mi mówi że ten łeb to stary komuch heh
szczerba
szczerba 18.12.2016, 16:02
Jakie są cechy szczególne po których rozpoznaje się, że ktoś jest ubekiem lub idiotą ?
Juro
Juro 03.01.2017, 13:59
Szcegolne cechy to : uczeszczanie na kod, wzrok ivana obserwatora, i prochowiec co zostal zakupiony w radzieckiej rosijiiii
dokładny
dokładny 03.01.2017, 17:56
Nie zgadza się : http://www.fakt.pl/wydarzenia/…
waldemar g
waldemar g 17.12.2016, 15:04
czerwone mordy jak ja was k*** nie nawidze
zetex
zetex 20.12.2016, 22:06
Akurat idą Święta - musisz się gorąco modlić, żeby się nam coś stało.
abel
abel 17.12.2016, 15:48
Nienawidzę tak po katolicku ? A ile masz lat waldemarze ?
rr
rr 16.12.2016, 14:43
kwiat młodzieży hehe, buntownicy
ha ha
ha ha 15.12.2016, 21:33
dlaczego nie widać facjat
qwert
qwert 16.12.2016, 11:39
Bo masz brudny monitor.
Majek
Majek 15.12.2016, 21:00
Tak, tak krzyczeli: Oddać nam nasze koryta :)

P>S Co to za siwy dziadek na przedzie? Za czym tęskni? Za komuną?
qwert
qwert 16.12.2016, 15:18
Ten człowiek zrobił więcej dla twojej wolności niż Kaczyński, Piotrowicz i Brudziński razem wzięci.
tluk
tluk 17.12.2016, 08:44
Szczególnie dla Dębicy zrobił bardzo duzo.On jego brat i cała familija. Placa podatki tak jak trzeba melduja tak jak trzeba .Normalnie wzór konspekt
z debicy nauczycielka
z debicy nauczycielka 18.12.2016, 10:07
ten pan protestuje bo nie jest wstanie żyć za 2 tyś? poniżej 6 tyś to jak mówiła ubecki dziecko pan Bieńkowska to tylko debil albo złodziej, może żyć więc dziadek ubek protestuje.
ja nic nie wiem
ja nic nie wiem 06.01.2017, 15:31
Pani nauczycielka to chyba od prac ręcznych, bo nie od polskiego.
Bieńkowska mówiła o płacach rządowych służb cywilnych a nie ekspedientki. Różnica spora.
Gierek
Gierek 15.12.2016, 22:20
Za rozumem, za młodością, za rządami uboli
Xyz
Xyz 15.12.2016, 20:51
Popieram KOD niech protestują jestem z Wami
pew
pew 15.12.2016, 19:29
To się bierze stego ze ludzie nie mają co robić nie chodzi im dobro ojczyzny tylko o swoje a te gupki z kodu czy platformy sldowcy i jeszcze mafia peselowsa niech idą w himalaje
zetex
zetex 16.12.2016, 11:40
A ty idź w słownik ortograficzny języka polskiego.
kot
kot 15.12.2016, 15:14
KOD to są takie zielone ludziki jak na Ukrainie tyle że w łagodnej formie.Ludzie którzy cale dobro w większości zawdzięczają PZPR i ZSRR a także układom jakie po 89 roku się utworzyły.Są wśród nich także ci którzy po prostu nienawidzą PISlandii ale jest ich mniejszość.Cały ubaw w tym kabarecie to przeszłość protestujących i ich wiarygodność.Ludzie telewizji polityki i biznesu z postsowieckim rodowodem to 70% KOD.każdego z nich można wy-googlować i wtedy zaczyna człowiek rozumieć to wszystko.Psy szczekają karawana jedzie dalej.
p.s.
Raz sierpem raz młotem w czerwoną chołotę.
kargul
kargul 15.12.2016, 15:50
Powyżej komentarz typowego pisomatołka. Widać, że jestes sierotą mentalną. Do zobaczenia na Białorusi.
Kot
Kot 15.12.2016, 17:06
Ani PiSomatołek ani Pełomatolek.Jak juz to po prostu matoł niezrzeszony..Stary jeb.ny esbek ten medialny ostatnio pułkownik starszy buntem pieprzy cos o pistoletach które zostały u koegow.Czy to nie jawne łamanie prawa w imię praworządności i demokracji? A Białoruś to ci kolego zrobili w mózgu już dawno temu.Wasza nienawiść do PiSu cieszy wielu i wielu daje satysfakcje.Miło widzieć jak po 28 latach komuna i jej żołnierzyki zaczynaja nerwowo dreptać i zastanawiać sie ...co to będzie .Będzie sie działo ......:)
kargul
kargul 15.12.2016, 19:47
Czas wyjść spod lodu. Komuna skończyła się 27 lat temu. Jeśli tego nie zauważyłeś to mi bardzo przykro. Żyj nadal w tym swoim światku. Bez odbioru prawacka gnido. Naucz się pisać w języku kraju, który podobno tak kochasz.
brawoPIS
brawoPIS 17.12.2016, 10:31
Tak, skończyła się 27 lat temu i mi przyszło właśnie dorastać w "wolnej Polsce" i wiem ile trudu to mnie kosztowało. Szkoła podstawowa, liceum dębickie ja musiałam ciężko ***ć na swoje wyniki kiedy półgupawe córunie i synusie nowobogackich "byznesmenów" traktowani byli jako "elyta". Po powrocie ze studiów bez szans na dobrą pracę w Dębicy - brak pleców. W urzędach lepsze stanowiska obsadzone wyżej wymienionymi półgłówkami bo tatusie i wujki poszli w politykę. Jedno wielkie kumoterstwo i nepotyzm. A teraz kwik bo się może skończyć!
KoT
KoT 17.12.2016, 08:41
O to właśnie wam chodziło.Chcieliście aby wszyscy myśleli że komuna się skończyła.Tak było bardzo długo ale się skończyło.Dziurawa lustracja i dezubekizacja pozwoliła wam sie dorabiać przez 28 lat aż tu nagle PiS sie zjawił i wszystko poszło w ***,Wasz kwik to muzyka dla wielu uszu.wczoraj pokazali w sejmie.Banda małolatów z tabletami i 6 calowymi taelefonikami bawiło sie jak gimbusy na wycieczce w sejmie.A gnidy to w drzewie genealogicznym sobie poszukaj kochający lewaku :)
anty
anty 15.12.2016, 12:29
Oddajcie nasze koryta!! http://vod.gazetapolska.pl/145…
pro
pro 15.12.2016, 13:29
W powyższym poście link do gazety polskiej, no rzeczywiście, to już chyba media Rydzyka są bardziej obiektywne.
polak polski
polak polski 15.12.2016, 10:29
zebrali się "by uczcić rocznicę wprowadzenia stanu wojennego" - tyle w temacie !
Maria Nowakowska
Maria Nowakowska 14.12.2016, 22:48
Obywatele naszego kraju mają prawo do swoich przekonań. Pokracznie, nieprawdziwie i zupełnie niewiarygodnie wygląda jednak zachowanie popleczników Kijowskiego , których demonstracje aranżują niesprzyjający Polsce ludzie.
Jeśli większość to zaawansowani już wiekowo aktywni w czasach PRL-u sprzymierzeńcy junty wojskowej Jaruzelskiego to jaka jest wiarygodność ich oficjalnych haseł?
Jest wśród tych osób część wydawałoby się rozsądnych ludzi, ale łączy ich wszystkich alergia, wprost nienawiść do PIS i to jest jedno co ich łączy. Marne to jednak paliwo, bo PIS w rok zrobił więcej jak poprzednio rządzący przez lat 8.
Brak rzetelnych i prawdziwych argumentów nie rokuje protestującym sukcesu.
antykod
antykod 14.12.2016, 22:42
Esbeki i ich potomkowie kontrolowali układ y polityczne tak żeby w następnych wyborach rządzić Polską i tak od 89 r , teraz im się urwało i kwiczą na ulicach z braku koryta, jak to ich teraz tych zakodowanych boli jak 26 lat przy korycie jak rak wyniszczali naszą Ojczyznę, teraz wychodzą na ulice gdzie jest ich miejsce.
normal
normal 15.12.2016, 05:04
Możesz po polsku "patryjoto"?
menem
menem 15.12.2016, 00:24
Tak, tak - przyznaję byłem wtedy w UB - u nas w przedszkolu komórkę utworzyli. Ale nikogo nie udało mi się zakapować, bo na szczęście Stasiek Piotrowicz przeniknął do prokuratury i wszystkich uratował.
normal
normal 15.12.2016, 05:05
Mnie też uratował Piotrowicz.
jkh
jkh 14.12.2016, 22:48
Kwicz świń w Uni Europejskiej jest żałosny, dobre jest to że eurokraci ich już nie chcą słuchać, patrzą na tą targowice jak na obłąkanych /
koks
koks 14.12.2016, 22:58
Prokuratorzy powinni tych którzy próbują namawiać do przestępstwa, namawiają Policję czy Wojsko do wypowiedzenia posłuszeństwa Państwu Polskiemu, to ci panowie powinni być dawno w więzieniach.
xcv
xcv 15.12.2016, 11:30
Na Białorusi dokładnie tak jest.
riuio
riuio 15.12.2016, 11:52
xcv - człowieku możecie protestować gdzie chcecie jest demokracja, ale nie można nawoływać do przestępstwa, do łamania prawa. Który kraj na zachodzie Europy pozwolił by na takie bezkarne wypowiedzi które nawołują wojsko i policje do buntu przeciw własnej władzy, wybranej demokratycznie, pamiętam jak protestujących za zadów platformy lano pałami, nakazywano podpalić budkę i to była prowokacja ówczesnego rządu . Zobacz sam jak teraz manifestacje manifestują spokojnie nie ma zamieszek wystarczyło zmienić władzę i można spokojnie .
KOD
KOD 15.12.2016, 12:08
My z KOD-chcemy Anarchii
Mario
Mario 14.12.2016, 22:23
Myślę, że Kornel Morawiecki ma rację mówiąc
" Demokracja to zgoda na rządy większości, a opozycja nie zgadza się na to, o czym naród zdecydował. Jest antydemokratyczna".
Przytacza też odnośnie tego co się teraz w Polsce dzieje starą mądrość: " Pan Bóg jak chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera."
normal
normal 15.12.2016, 05:08
Ten sam, który oszukuje wyborcow głosując na dwie ręce? Rzeczywiście prawdziwa legenda opozycji.
smutno mi Boże
smutno mi Boże 14.12.2016, 21:36
SzKODa, że koksownika nie rozpalili, jacyś tacy smutni z tymi rękami w kieszeni. Wyznawcy hipstera z siwym kucykiem, nie umiejącego łożyć na własne dzieci. Brakło Lisa i Hanki GW i innych odsuniętych od koryta. Przyszłość Polski, Kijowski + Petru. Buhahahaha
historyk
historyk 14.12.2016, 20:28
A tu dla odmiany przemawia towarzysz Jarosław głosem towarzysza Wiesława, a tłum wiwatuje
https://www.youtube.com/watch?…
das
das 14.12.2016, 17:13
Nie musieli a byli. I to jest prawdziwa siła. Brawo.
tlik
tlik 14.12.2016, 16:26
Może to zabrzmi nie zbyt miło ale Srednia wieku protestujących daje nadzieje że jeszcze kilka lat i KOD umrze śmiercią naturalną.Ludzie .... ośmieszacie siebie i swoje rodziny."PiS łamie prawo" a Kijowski z alimentami nie? Smiesznośc śmieszna strasznie ale cóż .Mamy demokracje i wolno wam.Będzie bolało jak zamiast 5 tys emeryturki wpłynie 2tys :)
jh
jh 14.12.2016, 22:33
są tacy co biorą po 15 tyś , a moi rodzice pracowali 40 lat i dostają 1tyś zł - takie mamy Państwo trzeciej RP
norman
norman 15.12.2016, 05:10
Wiadomośc; Ty po wszystkich tych "reformach" pisowskich dostaniesz jeszcze mniej.
litości
litości 14.12.2016, 16:34
oglądając te zdjęcia dokładnie o tym samym pomyślałam :)
a w ich przekonaniu że to dla idei, że w obronie prawa. Tak jak mówisz śmieszność śmieszna!
litość
litość 14.12.2016, 22:16
BIEDNI ludzie! Tylko współczuć!

Pozostałe