Sobota, 20.07.2019

Stół Górzanek zastawiony na bogato

  • 15.04.2019, 22:10
  • Tomasz Ratuszniak
Stół Górzanek zastawiony na bogato
Górzanki, czyli Koło Gospodyń Wiejskich z Góry Motycznej, wygrały XIII Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową Związaną z Okresem Wielkanocnym, w kategorii stół wielkanocny.

Drugą nagrodę w tej kategorii zdobyły gospodynie z Bukowej, a trzecią ze Straszęcina. Wyróżnienie jury przyznało Zasowiankom, czyli KGW z Zasowa oraz KGW z Łęk Dolnych.

Najlepsze ciasto wielkanocne przygotowało KGW z Bukowej. Na drugim miejscu znalazło się KGW z Dzwonowej, a na trzecim Górzanki z Góry Motycznej. Wyróżnienia odebrali: Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy, KGW ze Straszęcina i Zasowianki z Zasowa.

Halina Komórek i Agata Dziedzic wygrały ex aequo konkurs na najpiękniejszą pisankę. Drugie miejsce należało do Kingi Cebulskiej, Zofii Siop i Agaty Dybowskiej, a trzecie do Marty Daty-Marć i Zasowianek z Zasowa. Wyróżnieni to: Elżbieta Stachnik, Barbara Bielatowicz, KGW z Bukowej i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli.  

WTZ z Bobrowej Woli wygrały też ex aequo z Placówką Wsparcia Dziennego Zgrana Paka w Dębicy w kategorii współczesne ozdoby wielkanocne. Na drugim miejscu znalazły się KGW z Bukowej i Kleci, a na trzecim Maria Pluta i KGW ze Straszęcina. Wyróżnienia: Martyna, Karolina i Dominika Jarosz, Placówka Wsparcia Dziennego Promyki Nadziei w Dębicy, WTZ Radość z Dębicy oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe