Piątek, 19.07.2019

Ubywa strajkujących szkół

  • 16.04.2019, 13:12
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Ubywa strajkujących szkół
Strajk zawiesiły szkoły w Górze Motycznej i Wiewiórce. W gronie szkół, gdzie już normalnie odbywają się zajęcia jest od dziś także Zespół Szkół Im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.

Dwie szkoły z gminy Żyraków zawiesiły strajk: Wiewiórka i Góra Motyczna. W gminie Dębica strajkują jeszcze szkoły w Pustkowie Osiedlu i Zawadzie. W gminie Pilzno od strajku odłączyli się nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego.  W Dębicy strajk został zawieszony w przedszkolach nr 2 oraz nr 6. Nie strajkują nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych, a od dzisiaj także popularny Kwiatek. 

Agnieszka Majba-Pochwat
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dfqw
dfqw 18.04.2019, 22:49
proponuję osiem godzin pracy w szkole. przy tablicy jak do tej pory a reszta godzin to co pracują w domu. tak jak każdy inny pracuje na etacie. nie bedą musieli pracowac w domu nosic zeszytów, lekcji przygotowywać.
?
? 18.04.2019, 15:56
Jak moga strajkowac jak jutro zaczyna sie przerwa swiateczna?
Sławonir
Sławonir 17.04.2019, 04:54
Na każdego wracającego nauczyciela z wagarów powinno czekać wypowiedzenie z pracy. Nie mają predyspozycji by nasze dzieci uczyć.
Niepopieram ZNP
Niepopieram ZNP 16.04.2019, 23:39
Odrobina przyzwoitości.
Mmm
Mmm 16.04.2019, 21:55
Poprzez najpierw decyzję o strajku, a teraz o rezygnacji bez uzyskania czegokolwiek nauczyciele się ośmieszyli. Jak strajkować to do końca a nie na pół gwizdka.
pytam
pytam 16.04.2019, 20:17
A jak się ma zdjęcie do tekstu? O co tu komuś chodzi?
Artur
Artur 16.04.2019, 18:52
Żal młodzieży. Żal kazdej zmarnowanej godziny lekcyjnej. Żal rodziców, którzy po pracy muszą edukować swoje pociechy. Nie za dużo tego wolnego ?
Rodzić
Rodzić 16.04.2019, 23:16
Żałosny Artur. Kolejny, który chyba nic nie rozumie. 600 tyś ludzi strajkuje, aby sobie wolne zrobić. Chyba w szkole myślenie przyczyna - skutek szwankowało i szwankuje do dzisiaj.
rew
rew 16.04.2019, 21:27
Żal pracować za 2000 na rękę....
Gabi
Gabi 16.04.2019, 16:11
Na ostatniej sesji, mimo, że jest to temat gorący tylko jeden radny publicznie wsparł protest! Burmistrz milczał!
Co się dziwić
Co się dziwić 17.04.2019, 08:21
Ten radny to nauczyciel, więc nic dziwnego.
Rodzic
Rodzic 16.04.2019, 23:10
Postawa Burmistrza bardzo wymowna.Czyżby było niewygodnie poprzeć strajk nauczycieli, czy może brakło odwagi. Jeżeli Burmistrz nie rozumie o co walczą nauczyciele to może żona wytłumaczy. Wstyd panie Burmistrzu.Komisja Oświaty RM poza p. Żyłką też strajku szkolnego w dębickich szkołach nie zauważyła, a tam są sami nauczyciele. Też wstyd! Pan Cebula będzie specjalne kontrole finansowe prowadził, żeby dyrektorom do głowy nie przyszło czasami wprowadzić rozwiązań innych samorządów. I to wcale nie jest próba zastraszania. O wypowiedziach radnego Bala szkoda się wypowiadać. To podobno związkowiec w Firmie Oponiarskiej i przeciwko innym związkowcom jest i nie rozumie, co to jest spór zbiorowy a strajk jest mu pojęciem obcym. Nauczyciele biją się za naszą wspólną sprawę, walczą o jakość edukacji, o własną godność też. Wiele samorządów popiera strajk nauczycieli. Nasi radni postanowili ze strachu temat zamieść pod dywan. Wstyd!. Dziękuję Nauczycielom za odwagę, jesteście dla nas przykładem postawy obywatelskiej. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście winni tej demolce szkoły. Nie dajcie sobie wmówić,że jesteście nierobami.
Jam
Jam 16.04.2019, 21:34
Burmistrz zazwyczaj milczy :D
Goździkowa
Goździkowa 16.04.2019, 14:38
Jaki popularny jest kwiatek? Irys, róża, ...?
7up
7up 16.04.2019, 14:08
Po co taka propaganda na tym portalu...???

Pozostałe