Chcesz stypendium? Wypełnij nowy wniosek

  • 17.04.2019, 08:37 (aktualizacja 17.04.2019, 09:52)
  • Grzegorz Król
Chcesz stypendium? Wypełnij nowy wniosek
W tym roku obowiązują nowe wnioski o przyznanie stypendium dla młodzieży uzdolnionej sportowo i artystycznie, które przyznawane są przez burmistrza Mariusza Szewczyka.

Stypendium ma za zadanie wspierać rozwój tych osób, które osiągają wysokie wyniki w różnych dyscyplinach sportowych, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Pieniądze może otrzymać osoba, która jest finalistą ogólnopolskich zawodów sportowych w swojej kategorii wiekowej lub została powołana do kadry wojewódzkiej i jest jej członkiem. Innym warunkiem jest osiąganie wysokich wyników w nietypowych dyscyplinach, a zawodnik wyróżnia się nienaganną postawą etyczną i moralną oraz przestrzega przepisów sportowych.

Z kolei stypendium dla uzdolnionych w dziedzinie kultury ma na celu wspieranie osób uzdolnionych artystycznie i reprezentujących miasto w różnego rodzaju konkursach, przeglądach i festiwalach na szczeblu krajowym i zagranicznym. Podobnie, jak w przypadku sportowców ubiegający się mają cechować się nienaganną postawą etyczną i moralną.

Wniosek o przyznanie stypendium można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego www.debica.pl, z zakładki Druki. Wypełnione należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Dębicy, do dnia 15 maja 2019 roku, uwzględniając osiągnięcia sportowe lub artystyczne w okresie poprzedzającym przyznanie stypendium. O stypendium mogą ubiegać się osoby zamieszkujące w Dębicy, które do czasu przyznania stypendium nie ukończyły 21 lat. Burmistrz ma możliwość przyznania dziesięciu stypendiów za osiągnięcia sportowe i taką samą liczbę stypendiów za osiągnięcia artystyczne. Szczegółowych informacji udziela Wydział Spraw Obywatelskich.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe