W Five Fit ćwiczyli dla Kubusia - zdjęcia

  • 17.04.2019, 22:04 (aktualizacja 17.04.2019, 22:11)
  • Grzegorz Król
W Five Fit ćwiczyli dla Kubusia - zdjęcia
Kuba ma siedem lat, jest wcześniakiem. Cierpi na Zespół Pradera-Williego. To właśnie dla niego przeznaczony został dochód z I Charytatywnego Treningu Energy Team Five Fit, który zakończył się dzisiaj o godz. 20.

W treningu udział wzięło ponad siedemdziesiąt osób, a trwał on godzinę. Uczestnicy mieli do zaliczenia dziewięć stacji, na każdej czekały na nich inne ćwiczenia. Seria trwała pół minuty, później ćwiczący mieli 15 sekund na zmianę stacji i ćwiczyli dalej. Wśród nich była jedna wyjątkowo osoba. To 7-letni Kuba, który trenował dzielnie z pomocą taty. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą. Urodził się z hipotomią mięśniową, z którą walczy każdego dnia. Z kolei Zespół Pradera-Williego objawia się wiecznym głodem i opóźnieniem psychoruchowym. Kuba jest pod stałą opieką wielu lekarzy i specjalistów, codziennie dostaje zastrzyk, który jest jedyną szansą na to, by mógł w miarę normalnie funkcjonować.

W trakcie treningu losowane były numery uczestników, którzy otrzymali od organizatorów drobne upominki. Na sam koniec zabrał głos bohater spotkania.

- Dziękuję, gratuluję - powiedział Kubuś, który otrzymał na pamiątkę plakat z podpisami biorących udział w treningu, w tym także dyrekcji i przedszkolanek z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Dębicy, do którego chłopiec chodzi, na czele z Dorotą Kliś.

Grzegorz Król

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe