Od Dziesiątki po urodziny we wrześniu

  • 18.04.2019, 08:36 (aktualizacja 18.04.2019, 12:28)
  • Ryszard Pajura
Od Dziesiątki po urodziny we wrześniu W tym roku bieg w Paszczynie odbędzie się po raz trzeci. Fot. archiwum
Znany jest już kalendarz najważniejszych imprez biegowych w naszym powiecie. Pierwsza - za niespełna dwa miesiące, startuje 6. Dębicka Dziesiątka z Tikkurila.

Dziesiątka w Dębicy

To największe biegowe wydarzenie w Dębicy i powiecie. Od 2014 roku organizuje ją Klub Biegacza Maratończyk Dębica, a żeby znaleźć się w gronie 350 startujących zawodników trzeba się spieszyć z zapisem, bo limit co roku wyczerpuje się kilka tygodni wcześniej. Bieg główny poprzedzają też te dla 150 dzieci.

W tym roku 6. Dębicka Dziesiątka odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, choć organizatorzy dopinają jeszcze szczegóły i ta data zostanie jeszcze potwierdzona.

 

Mustangi w Paszczynie

3. Bieg Dzikich Mustangów zaplanowany jest na niedzielę 21 lipca. Start i meta na stadionie w Paszczynie, ale jego spora część przebiega lesnymi drogami. To tradycyjnie dwa biegi: na 5 km (w tym nording walking) oraz na 10 km. Tu także poprzedzone zostaną biegami dla dzieci.

Imprezie, organizowanej przez Stowarzyszenie Dzikie Mustangi, co roku przyświeca cel charytatywny. W tym roku odbędzie się pod hasłem "Biegniemy dla Ani i Patrycji", a dochód zostanie przeznaczony na zakup wózka elektrycznego dla Ani oraz operację Patrycji.

 

Partyzant w Gumniskach

Od dwóch lat powiat dębicki znajduje się na mapie biegowych imprez terenowych, na dodatek górskich. Bo taki jest Bieg Partyzant, organizowany przez Klub Biegacza Maratończyk Dębica.

W tym roku jego trzecia odsłona odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia, w 75. rocznicę bitwy na Polanie Kałużówka. Bieg poświęcony jest pamięci walk partyzanckich w ramach Akcji Burza w sierpniu 1944 roku.

Bieg nie dość, że trudny, bo trzeba się wspinać na spore wzniesienia, to jeszcze odbywa się na dystansie 21 km (półmaraton). Ale jest też krótszy dystans - 10 km, a w tym roku po raz pierwszy odbędzie się także na 5 km.

 

Urodzinowy w Pilźnie

Trudny jest także bieg w Pilźnie, bo trzeba wbiec na spore wzniesienie w Słotowej, a cała trasa z Rynku w Pilźnie przez Słotową i z powrotem na Rynek przebiega przez pofałdowany teren.

To bieg urodzinowy, organizowany dla przypomnienia założenia miasta w 1358 roku. W tym roku - w niedzielę 15 września, odbędzie się jego piąta edycja, a dystans to ok. 11 km.

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe