WOT zaprasza na wakacje

  • 18.04.2019, 08:12 (aktualizacja 18.04.2019, 09:06)
  • Grzegorz Król
WOT zaprasza na wakacje Fot. WOT.
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza uczniów, studentów oraz nauczycieli to wzięcia udziału w projekcie Wakacje z WOT. Ci, którzy skorzystają z tej oferty rozpoczną szkolenie 22 czerwca.

WOT swoją propozycję kieruje do wszystkich, którzy nie mogą stawiać się na szkolenia organizowane w trakcie roku szkolnego, a chcieliby spróbować swoich sił w wojsku. Takie zaproszenie Wojska Obrony Terytorialnej wystosowały również podczas ostatnich ferii zimowych, co spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Korzyści z takich projektów czerpią nie tylko szkolący się uczestnicy, ale również WOT. Po feriach zimowych w ich szeregi wstąpiło w całym kraju ponad 700 osób. W Większości to uczniowie i studenci, których do założenia munduru na stałe skłoniły właśnie zajęcia podczas ferii zimowych. Przed zainteresowanymi kolejna okazja by sprawdzić, czy bycie wojskowym to coś, co może ich zainteresować.

Pierwsze szkolenie na Podkarpaciu w ramach projektu Wakacje z WOT rozpocznie się już 22 czerwca 2019 roku, a zakończy 7 lipca. Czasu na zgłoszenie jest już niewiele. Kandydaci będą kierowani na badania psychologiczne i do wojskowych komisji lekarskich. Uczestnicy odbędą 16-to dniowe szkolenie podstawowe, które zostanie zakończone uroczystą przysięgą wojskową. Warto już teraz złożyć wniosek o przyjęcie do WOT w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pfffffffc
Pfffffffc 18.04.2019, 18:03
Nie rozśmieszajcie ludzi, kto by się chciał bawić w zabijanie, chyba psychopaci.
VITO
VITO 23.04.2019, 13:04
Ty mistrzu chyba powinieneś koniecznie pójść do wojska może czegoś mądrego byś się nauczył bo w tej chwili nie błyszczysz ;)

Pozostałe