Na paradę zapraszają do Pustyni

  • 19.04.2019, 11:23 (aktualizacja 19.04.2019, 12:06)
  • Grzegorz Król
Na paradę zapraszają do Pustyni
5 maja odbędzie się XVI Ogólnopolska i XXVII Podkarpacka Parada Straży Wielkanocnych Turki 2019. Rozpocznie się ona o godz. 11 od uroczystej mszy w trzech kościołach.

Będą to kościoły pw. św. Stanisława Biskupa w Pustkowie-Osiedlu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie i Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy. Druga część parady zaplanowana została na stadionie w Pustyni. O godz. 13 wystartuje prezentacja grup i pokaz musztry paradnej przy akompaniamencie orkiestr dętych. Jak informują współorganizatorzy z Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica Turki to wielkanocny zwyczaj ludowy związany ze strażą przy grobie Pańskim. Do Pustyni przybędzie kilkadziesiąt oddziałów z całej Polski, na czele z gospodarzem TURKI – Latoszyn.

Grzegorz Król

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe