Policyjna akcja Wielkanoc! Zakazy dla ciężarówek od jutra

  • 19.04.2019, 15:19 (aktualizacja 20.04.2019, 08:39)
  • Grzegorz Król
Policyjna akcja Wielkanoc! Zakazy dla ciężarówek od jutra
Policyjne działanie Wielkanoc wystartowały. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, a także przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Mandat otrzymają także ci, którzy zapomną o obowiązku stosowaniu pasów bezpieczeństwa.

W okresie świąt Wielkanocnych na drogach mamy spotkać więcej policyjnych patroli, a funkcjonariusze będą częściej sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość. Zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.

- Pozostawiając samochód pamiętajmy też o jego zabezpieczeniu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą - apelują policjanci.

W okresie świąt wiele osób będzie odwiedzać swoje rodziny. Wyjeżdżając zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu. O wyjeździe można powiadomić sąsiadów, z prośbą o zwrócenie uwagi, czy nic niepokojącego się nie dzieje. Można im również zostawić klucz, zwłaszcza przy dłuższej nieobecności i poprosić, by co jakiś czas np. otwierali i zamykali okna. To będzie sygnał dla potencjalnego włamywacza, że ktoś w mieszkaniu jest.
Policja przypomina także o zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju:

- w sobotę 20 kwietnia 2019 r. - w godzinach 18:00 - 22:00
- w niedzielę 21 kwietnia 2019 r. - w godzinach 8:00 - 22:00
- w poniedziałek 22 kwietnia 2019 r. - w godzinach 8:00 - 22:00.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe