Rekordzistka świata przyjedzie do Brzostku

  • 23.04.2019, 09:10 (aktualizacja 23.04.2019, 11:15)
  • Grzegorz Król
Rekordzistka świata przyjedzie do Brzostku
27 i 28 kwietnia, w Brzostku odbędą się drugie warsztaty pod nazwą Rescue Brzostek 2019, organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Brzostku i OSP w Stobiernej.

W trakcie dwudniowych warsztatów dla uczestników przygotowane zostaną różne scenariusze zdarzeń, z którymi będą musieli sobie poradzić. Dzięki temu będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i ewentualnie poprawić pewne niedociągnięcia. To będzie także okazja do zastosowania najnowszych technik ratowniczych.

Wydarzenie w Brzostku będzie wyjątkowe z jeszcze jednego względu. Ratowników odwiedzi kpt. Agnieszka Wojciechowska, pracująca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. To nietuzinkowa, młoda kobieta. Po pracy trenuje, biega, pływa, wiosłuje i walczy w dyscyplinach sportowych dla mundurowych. Wspierana jest przez Fire-Max Team. Na swoim koncie ma wiele sukcesów z różnych dyscyplin sportowych – biegania po schodach, pływania, challenge OCR, TFA i FCC (Firefighter’s Combat Challenge). Za każdym razem staje na podium. Do niej należy kilka rekordów świata. Przygoda ze sportem w jej przypadku zaczęła się 10 lat temu, po starcie w największym światowym przedsięwzięciu sportowym formacji mundurowych World Police and Fire Games w Vancouver. To tam wywalczyła złoty medal indywidualnie oraz złoto w parze Mix, na ergometrze wioślarskim. Na dystansie 2000 metrów ustanowiła rekord świata. Startuje w mistrzostwach Europy Firefighter Combat Challenge, o których mówi się, że to dwie najcięższe minuty w życiu sportowym strażaka. Agnieszka Wojciechowska ustanowiła w trakcie zawodów rekord Polski i najlepszy czas w Europie 2015 roku. W tym samym roku wzięła udział w zawodach - jako jedyna kobieta w mundurze - w biegu na szczyt Rondo I. Następnie wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw świata World Police and Fire Games 2015 w Waszyngtonie. Była najlepsza w pływaniu stylem klasycznym. To do niej należy także rekord Europy w parze Mix w biegu po schodach w pełnym umundurowaniu podczas Mistrzostw Europy Strażaków w Berlinie w 2014. W tym samym roku zdobyła brązowy medal w tandemach i pierwsze miejsce w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 100 m w Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi.

W 2019 kpt. Wojciechowska ma zaplanowanych kilka startów w międzynarodowych zawodach FCC i TFA. Pierwsze występy będziemy mogli śledzić już w maju, podczas berlińskiego Firefighter Stairrun.

W pierwszy dzień widzowie będą mogli podziwiać strażaków podczas ćwiczeń przy wrakach samochodów. Potrwają one od 11:15 do 12:15 i następnie od 13:15 do 18:00. W drugi dzień - na stanowiskach przygotowanych przy ul. Szkotniej - ponownie będzie okazja, by zobaczyć strażaków w akcji. Ćwiczenia potrwają od 9:00 do 18:00. Kpt. Agnieszka Wojciechowska przyjedzie do Brzostku w sobotę.

O to, by nie przeszkadzać strażakom w ćwiczeniach i o oglądanie zajęć z bezpiecznej odległości apelują organizatorzy.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe