Niedziela, 18.08.2019

Jak działają specjalistyczne biopreparaty do oczyszczalni?

  • 23.04.2019, 12:31 (aktualizacja 23.04.2019, 12:54)
  • Agata Pajura
Jak działają specjalistyczne biopreparaty do oczyszczalni?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, które może przynieść nie tylko oszczędności, ale przede wszystkim wpłynąć pozytywnie na nasze środowisko naturalne. Jeśli jednak zdecydujemy się na stworzenie takiej oczyszczalni, musimy również pamiętać o konieczności zakupu specjalistycznych biopreparatów. To między innymi dzięki nim, możliwe jest prawidłowe działanie całej instalacji, choć biopreparaty mają sporo innych zalet. Jakich? Oto kilka najważniejszych funkcji jakie pełnią takie specjalistyczne produkty.

Co to są biopreparaty?

Bakterie żywią się w głównej mierze tłuszczami, białkami oraz węglowodanami, które trafiają do naszej przydomowej oczyszczalni ścieków. Muszą one jednak mieć również odpowiednie warunki do tego, by się rozwijać. Aby zatem mieć pewność, że cały system będzie działał prawidłowo, konieczne jest zastosowanie specjalistycznych biopreparatów. To właśnie one oddzielają płyn od osadów, dzięki czemu zmniejsza się ilość ścieków. Co więcej, biopreparaty są przy tym w stanie wyeliminować aż 90% szkodliwych związków. A taki wynik sprawia, że użytkownicy przydomowych oczyszczalni ścieków bardzo chętnie korzystają z ich właściwości.

Brak nieprzyjemnego zapachu

Przykry zapach tuż przy domu, wydostający się z naszej oczyszczalni ścieków nie jest czymś przyjemnym. Dlatego też, wśród wielu zalet biopreparatów są także właściwości niwelujące brzydkie zapachy. Warto o tym pamiętać, gdy zastanawiamy się nad zainstalowanie oczyszczalni ścieków, ale obawiamy się dyskomfortu związanego z zapachem właśnie. Wystarczy bowiem tylko pamiętać o regularnym stosowaniu tego typu produktów, aby taki problem w ogóle się nie pojawił.

Usuwa szkodliwe substancje

Żywotność przydomowych oczyszczalni ścieków może zostać dodatkowo podniesiona, jeśli zastosujemy dobrej jakości biopreparaty. To jednak nie wszystko, ponieważ tego rodzaju środki, pozwalają również w szybki sposób pozbyć się wszelkich szkodliwych substancji, które znajdują się w zbiorniku przy naszym domu. Wystarczy zatem korzystać z nich zgodnie z zaleceniami producenta, aby zniwelować takie negatywne czynniki.

Redukuje osady ściekowe

Wybór odpowiedniego biopreparatu, a także jego systematyczne używanie może skutkować znaczącym zmniejszeniem ilości powstającego osadu ściekowego, a nawet jego zupełnym wyeliminowaniem. Warto wziąć to pod uwagę, gdy zastanawiamy się, czy powinniśmy skorzystać z takiego środka. Pamiętajmy, że gromadzący się osad może zalegać w naszej oczyszczalni i jeśli nic z tym nie zrobimy, w końcu doprowadzić do jej awarii.

Instalator oczyszczalni ścieków:

Primeko

www.: http://primeko.pl/kontakt/

ul. Malwowa 3
62-200 Gniezno
tel.
602 37 88 00
E-mail: [email protected]
NIP: 784-188-90-85

Artykuł zewnętrzny

Agata Pajura
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe