Doradztwo podatkowe - czym jest?

  • 24.04.2019, 08:52 (aktualizacja 26.04.2019, 13:43)
  • Agata Pajura
Doradztwo podatkowe - czym jest?
Podatki od osób fizycznych i od osób prawnych, podatki od towarów i usług, deklaracje, dokumenty – wszystkie te kwestie są całkowicie niezrozumiałe dla większości przedsiębiorców i rodzą setki pytań – tym bardziej, że nawet nieumyślne i drobne niepowodzenie w tej kwestii może mieć poważne konsekwencje. Właśnie dlatego coraz częściej niewielkie firmy, jak i prężnie działające przedsiębiorstwa decydują się skorzystać z pomoc doradców podatkowych.

Fachowa pomoc

Kwestie dotyczące podatków nie należą do najprostszych, ponadto, często pojawiają się różnego typu zmiany, które są dodatkową trudnością. Pomoc doradców podatkowych, którzy dysponują specjalistyczną wiedzą z zakresu prawa podatkowego i pomogą w podjęciu decyzji kluczowych dla naszego biznesu może okazać się bardzo pomocna. Podpowiadamy, że warto zapoznać się z ofertą biura rachunkowego TAX SAFE z Gdańska. Specjaliści z wymienionego biura zajmują się między innymi doradztwem podatkowym.

Warto tutaj dodać, że TAX SAFE oprócz doradztwa podatkowego zajmuje się również księgowością pełną i uproszczoną, finansowaniem, pomocą w rozpoczynaniu działalności gospodarczej i otwieraniu spółek prawa handlowego, ubezpieczeniami, specjaliści służą też pomocą w uzyskaniu dotacji unijnych.

Doradztwo podatkowe – co to?

Doradztwem podatkowym mogą zajmować się biegli rewidenci, adwokaci i radcy prawni, jak również osoby fizyczne, które zostały wpisane na listę doradców – warunki, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o wpisanie na taką listę zawarte są w art. 6. Ustawy o Doradztwie Podatkowym.

Doradztwo podatkowe obejmuje między innymi takie czynności jak:

l Udzielanie opinii i wyjaśnień z zakresu podatków i obowiązków podatkowych, jak również opracowywanie optymalnych rozwiązań.

l Reprezentacja podatników przed organami administracji publicznej w zakresie sądowej kontroli decyzji oraz postanowień, jak również innych aktów administracyjnych.

l Prowadzenie ewidencji do celów podatkowych, między innymi prowadzenie ksiąg podatkowych, ksiąg rachunkowych i innych dokumentów.

l Przygotowywanie w imieniu podatników i inkasentów deklaracji oraz zeznań podatkowych.

Doradca, który dysponuje fachową wiedzą z zakresu prawa podatkowego i może pochwalić się znajomością różnego typu procedur, wskaże nam optymalne rozwiązania i najlepszy w naszym przypadku sposób działania. Dzięki temu zwiększy się nasze bezpieczeństwo prawne, a to może nas uchronić od nieprzyjemnych konsekwencji.

Na koniec

Wszystkim, którzy potrzebują pomocy doradców podatkowych polecamy ofertę TAX SAFE. Fachowcy z wymienionego biura rachunkowego z pewnością staną na wysokości zadania.

Artykuł zewnętrzny

Agata Pajura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe