Oddali hołd pomordowanym

  • 24.04.2019, 23:05 (aktualizacja 24.04.2019, 23:59)
  • Tomasz Ratuszniak
Oddali hołd pomordowanym
Kilkaset osób wzięło dziś udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych na Górze Śmierci.

Wśród nich był m.in. Stanisław Szuro, były więzień obozu pracy. Byli również samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele szkół i organizacji społecznych, a także kompania honorowa 33. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Łukasza Cieplińskiego.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barbara
Barbara 25.04.2019, 15:29
Polecam ciekawym ksiązkę pana Jana Łopuskiego, żyjącego już 102 lata pt. :"Losy Armii Krajowej na Rzeszowszczyznie sierpień-grudzień 1944". Poświęcona pamięci dowódcy pana Łopuskiego, majora Łukasza Cieplińskiego i wielu wielu innym. Jest to cenny zbior wspomnień i dokumentów. Polecam też bardziej osobiste wspomnienia pana Łopuskiego:"Opowiadania wojenne. W niemieckich i sowieckich kleszczach." i "Pozostać sobą w Polsce Ludowej. Życie w cieniu podejrzeń". Pierwsza pozycja i druga to relacja i wsponienia walk rejonu Rzeszowa i okolicznych miasteczek i wsi, m.in. Dębicy czy Jaworza Dolnego, trzecia to życie wielkiego tytana pracy- autor prawa morskiego! już po wojnie. Zdradzę, że musial profesor Łopuski opuścić na zawsze Strzegocice tak jego rodzice, zaś dwór w Strzegocicach utracil na zawsze. Polecam

Pozostałe