Poniedziałek, 21.10.2019

Jak przygotować się do lata? – czyszczenie klimatyzacji w firmie

  • 02.05.2019, 08:46 (aktualizacja 02.05.2019, 09:25)
  • Agata Pajura
Jak przygotować się do lata? – czyszczenie klimatyzacji w firmie
Klimatyzacja wewnątrz powierzchni biurowych staje się w aktualnych czasach standardem wyposażenia. Dzięki niej możliwa jest komfortowa i wydajna praca także w ciepłe i upalne dni, kiedy temperatury za oknem sięgać mogą nawet trzydziestu stopni Celsjusza. W zasadzie każdy oddawany obecne do użytku, nowy budynek jest wyposażony w instalację klimatyzacyjną.

Wiele podmiotów decyduje się też na jej zainstalowanie w już istniejących budynkach i pomieszczeniach, wykonując niezbędne prace budowlane i montażowe. Należy jednak pamiętać o tym, że samo wyposażenie biura w klimatyzację nie wystarcza. Dla jej prawidłowego funkcjonowania konieczne jest regularne czyszczenie klimatyzacji w firmie. Pozwala to utrzymać w należytym stanie technicznym całą instalację, a także umożliwić jej bezproblemowe i bezawaryjne działanie przez cały okres, kiedy zachodzi potrzeba korzystania z niej w godzinach pracy. Regularne czynności serwisowe wydłużają też żywotność klimatyzatorów oraz innych elementów instalacji.

Czyszczenie klimatyzacji w firmie – jak często serwisować klimatyzację?

Wiele osób, które nie mają dużego doświadczenia w obsłudze instalacji klimatyzacyjnych, staje przed dylematem związanym z tym, jak często należy serwisować klimatyzację. Niestety, na tak sformułowane pytanie nie ma jednej odpowiedzi, która uwzględniałaby wszystkie możliwe sytuacje i przypadki. Standardowo podaje się, że czyszczenie klimatyzacji w firmie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku – wraz z początkiem korzystania z klimatyzacji oraz na zakończenie sezonu. Ta ogólna zasada może jednak doznawać wielu wyjątków. Z jednej strony zdarzają się bowiem miejsca, w których instalacja klimatyzacyjna działa przez cały rok. Wówczas prace serwisowe powinny być wykonywane odpowiednio częściej, a ich intensywność należy dopasować do stopnia eksploatacji. Z drugiej natomiast – konieczność częstszego wykonywania przeglądów serwisowych oraz czyszczenia klimatyzacji w firmie wynikać może z panujących w budynku i jego otoczeniu warunków, które wymuszać będą częstszą wymianę filtrów, części eksploatacyjnych lub też czyszczenie poszczególnych elementów układu klimatyzacyjnego z różnego rodzaju mikroorganizmów i zanieczyszczeń.

Jak wybrać podmiot, któremu powierzymy czyszczenie klimatyzacji w firmie?

Większość posiadaczy klimatyzatorów decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych wykonawców zajmujących się czyszczeniem klimatyzacji w firmie. Korzystając z ich usług można być pewnym wysokiego poziomu wykonania usługi oraz zadowolenia z jej efektów. W wielu przypadkach tego rodzaju firmy dają też możliwość elastycznego ustalenia czasu i godzin wykonywania powierzonych czynności, co pozwala na ich dostosowanie do godzin pracy – tak, aby nie zakłócać normalnej pracy personelu zatrudnionego w firmie. Warto także zweryfikować, czy w warunkach gwarancji producenckiej nie zostały przewidziane szczególne wymogi co do czyszczenia i serwisu klimatyzacji. Niezachowanie ich może skutkować nawet utratą uprawnień gwarancyjnych.

więcej na: http://www.kliwent.eu/oferta/10/Czyszczenie-klimatyzacji

Artykuł zewnętrzny

Agata Pajura
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe