Zmiana programu obchodów Narodowego Święta 3 Maja!

  • 02.05.2019, 08:44 (aktualizacja 02.05.2019, 10:41)
  • Grzegorz Król
Zmiana programu obchodów Narodowego Święta 3 Maja!
Nie na Placu Solidarności a w kościele św. Jadwigi odprawiona zostanie msza z okazji Narodowego Święta 3 Maja.

Zmiana ta wynika z niepewnej pogody. Pozostałe punkty obchodów bez zmian. O godz. 10:15 rozpocznie się zbiórka pocztów sztandarowych na dębickim Rynku. Kwadrans później nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości, w których weźmie udział asysta honorowa 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Msza w kościele św. Jadwigi rozpocznie się o godz. 11. Po niej uczestnicy przejdą na pobliski Plac Gryfitów, gdzie pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej delegacje złożą kwiaty.

Druga część obchodów wystartuje o godz 18, w Domu Kultury Mors. Najpierw zostanie wręczony tytuł Zasłużony dla Powiatu Dębickiego dla Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, a następnie premierę będzie miała opera Verbum nobile Stanisława Moniuszki, przygotowana jak co roku przez Pawła Adamka.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe