Niedziela, 22.09.2019

Święto Flagi czwarty raz

  • 02.05.2019, 11:29
  • Grzegorz Król
Święto Flagi czwarty raz
Przedszkole Miejskiej nr 1 wraz z Wydziałem Promocji Urzędu Miejskiego i władzami Dębicy zaprosili przedszkolaków i uczniów klas 0 na kolejne obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Happening odbył się we wtorek 30 kwietnia, a święto obchodzone jest właśnie dzisiaj.

Święto ustanowione zostało w 2004 roku, ale dopiero od 2016 w naszym mieście organizowane są jego obchody. Pomysłodawczynią była Anna Szczepanik, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy.

- Patriotyzm w dzieciach trzeba zaszczepiać od małego - podkreśla Anna Szczepanik.

W tym roku pierwszy raz uczestnicy spotkali się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Zmiana miejsca spowodowana była złą pogodą. Happening zawsze odbywał się na dębickim Rynku. Oprócz Święta Flagi obchodzone było także Święto Tańców narodowych.

 

Grzegorz Król

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe