Wtorek, 17.09.2019

Obchody Narodowego Święta 3 Maja - zdjęcia

  • 03.05.2019, 14:18 (aktualizacja 03.05.2019, 14:51)
  • Grzegorz Król
Obchody Narodowego Święta 3 Maja - zdjęcia
O godz. 10:30 na dębickim Rynku rozpoczęły się tegoroczne uroczystości z okazji Narodowego Święta 3 Maja. Przed nami jeszcze jedna część świętowania - w Domu Kultury Mors odbędzie się premiera opery Stanisława Moniuszki pt. Verbum nobile.

W uroczystościach na Rynku udział wzięła asysta honorowa 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Dla najmłodszych przygotowany został pokaz sprzętu wojskowego. Uczestnicy odśpiewali cały Hymn Państwowy, a przemówienia wygłosili starosta Piotr Chęciek, przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka oraz ppłk. Roland Waszkowiak, dowódca dębickiego WOT.

Następnie, w towarzystwie orkiestry wszyscy przeszli do kościoła św. Jadwigi, gdzie w intencji Ojczyzny odprawiona została msza. Po niej - tradycyjnie już - złożone zostały wiązanki kwiatów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej. Ostatnim punktem obchodów będzie premiera opery Stanisława Moniuszki. Zanim jednak do tego dojdzie, tytuł Zasłużonego dla Powiatu Dębickiego odbierze Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie.

Fotorelacja z wydarzenia również w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 7 maja. Zachęcamy do lektury!

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Meloman
Meloman 06.05.2019, 15:21
Jakie miasto taka opera i takie zachwyty. Ktoś kto się zachwyca tym czymś chyba w zyciu na prawdziwej operze nie był. Chylic trzeba czoła przed ludźmi, że wkładają czas i prace ale nie uczyni to z nich profesjonalistow a z Adamka dyrygenta światowej klasy.
Jacek Zieliński
Jacek Zieliński 05.05.2019, 01:05
Byłem widziałem słyszałem i składam Pawłowi i całemu zespołowi gratulacjię i słowa uznania. Wychodząc z Domu Kultury,który wg. mnie powinien nazywać się Dom Kultury "OPERA" a na pewno od tego momentu po remoncie ,co usłyszłem od ludzi wychodzących z opery ,że było pięknie , że było cudownie doszedłem do wniosku ,że gdyby nie Wy to ci ludzie nigdy by tego nie widzieli i słyszeli dlatego dziękuje Wam bardzo bardzo serdecznie.Rozumiem ,że z okazji dnia 3 maja można wręczyć odznaczenie państwowe dla obywatela powiatu i tu wszystko jest ok ale nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego nagrodę z okazji 40 lecia Zespoły Pieśni i Tańca wręcz się na obchodach 20 lecia OPERY DĘBICKIEJ a z okazji 20 lecia OPERY nie wręcza się żadnych odznaczęń i nagród ja bardzo przepraszam ,że mi to przeszkadza ale tym ludziom należy się szacunek i zachęta do dalszej pracy, dziękuję dyrygentowi Pawłowi Adamkowi i smfonii Dębickiej oraz sponsorom dzięki ,którym możemy to oglądać Oni przekazują nam kulturę na wysokim poziome proszę zachowajmy się wobec Nich tak samo.
Jeśli kogoś uraziłem przepraszam ja się czuję jako widz z tym zle.
Z.Z.
Z.Z. 04.05.2019, 10:07
A niby przed kim ta partyzantka Macierewicza mialaby kogokolwiek obronic?
Mieszkaniec Dębicy
Mieszkaniec Dębicy 03.05.2019, 20:19
Jeśli WOT będzie bronić ojczyzny tak jak zakładają berety to lepiej odrazu się poddać!!!
Jak oni są szkoleni.... polecam zdjecie 22

Pozostałe