Deszcz w paradzie Turkom nie przeszkodził

  • 05.05.2019, 15:36
  • Janusz Grajcar
Deszcz w paradzie Turkom nie przeszkodził
Ci, którzy zdecydowali się mimo deszczowej aury przyjść na stadion MULKS-u w Pustyni, byli świadkami barwnej parady okraszonej dźwiękami marszów wykonywanych przez orkiestry. W XVI Ogólnopolskiej i XXVII Podkarpackiej Paradzie Straży Wielkanocnych Turki 2019 wzięło udział ponad 40 grup z całej Polski.

Paradę w Pustyni poprzedziły uroczyste msze św. odprawione w trzech parafiach: św. Stanisława BM w Pustkowie Osiedlu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie i Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy. Wierni w nich uczestniczący byli również świadkami prezentacji grup.

Straż Grobowa z Dębicy-Latoszyna na mszę św. dotarła w uroczystym przemarszu, który rozpoczął się o godz. 10:15 koło cmentarza. Przeszła drogą od Gumnisk koło szkoły i ul. Orlą.

Jej komendant Krzysztof Pieniążek był głównym dowódcą parady w Pustyni.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe