Derby powiatu dla Igloopolu. Wisłoka znów punktuje

• 05.05.2019, 20:53 (aktualizacja 05.05.2019, 21:45)
  • Grzegorz Król
Derby powiatu dla Igloopolu. Wisłoka znów punktuje Biało-niebiescy pokonali KS Pilzno. Fot. Łukasz Żyła.
Dwie bramki strzelili podopieczni Bartosza Zołotara w derbach powiatu. KS Pilzno musiał uznać wyższość biało-niebieskich. Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisać mogą także zawodnicy Wisłoki, którzy pokonali Piasta Tuczempy.

Piast Tuczempy - Wisłoka Dębica 1:2 (0:1)

0:1 Lubera (43), 0:2 Łanucha (49), 1:2 Remut (64 - samobójcza)

Wisłoka: Dybski – Hus, Nabożny, Remut – Rębisz, Sojda (95. Król), Wrzosek (74. Pęcak), Fedan, Zygmunt (67. Sobczyk) – Łanucha, Lubera (77. Bożek).

Pierwsi na boisko wybiegli biało-zieloni, którzy spotkanie w Tuczempach rozegrali wczoraj. Każdy, kto interesuje się lokalną piłką nożną doskonale wie, że obie dębickie drużyny słabo radziły sobie z Piastem. Dla Wisłoki mecze w Tuczempach to było prawdziwe fatum. Na ich oficjalnej stronie możemy zobaczyć tytuł: Klątwa zdjęta - historyczne zwycięstwo w Tuczempach. I faktycznie tak jest. Drużyna z Parkowej nigdy nie wywiozła z tamtego boiska trzech punktów! Do wczoraj. Piłkarze pod wodzą Dariusza Kantora wygrali 1:2. Co ciekawe - strzelili wszystkie bramki. Do przerwy Wisłoka prowadziła 0:1 po bramce Damiana Lubery w 43. minucie spotkania. Tuż po zmianie stron, w 49. minucie do siatki Piasta z rzutu karnego trafia Damian Łanucha. Bramka dla Piasta wpada w 64. minucie, a jej autorem jest piłkarz biało-zielonych Paweł Remut, który po niefortunnej interwencji wbija piłkę do własnej siatki. Mecz był bardzo dynamiczny i obie drużyny miały dużo więcej okazji. W trudnych warunkach lepiej poradziła sobie Wisłoka. I najważniejsza dla sympatyków tej drużyny informacja - swoje spotkanie z Sokołem Nisko przegrał Izolator Boguchwała, a Wisłoka ma już nad głównym rywalem do awansu 4 punkty przewagi.

KS Pilzno - Igloopol Debica 0:2 (0:0)
0:1 Pyskaty (75), 0:2 Machnik (82-karny)

Pilzno: Mazur - Kwaśniczko, Tragarz, Bytnar, Tomasiewicz, Florian, Wolański, Ślęzak (40. Ziaja), Siemek (46. Szydło), Chmielowski (46. Kędzior), Cichowski.

Igloopol: Psioda - Ligęzka, Wanat, Socha, Smagacz (60. Stańczyk) - D. Rokita (87. Pudło), Janus, K. Rokita, Stefanik (88. Kopala) - Machnik (85. Mrozowski), Valdez (55. Pyskaty).

Ciekawie zapowiadały się także derby powiatu pomiędzy KS Pilzno, a Igloopolem. Biało-niebieskim nie idzie zbyt dobrze na wiosnę, a mecze w Pilźnie zawsze były dla nich trudne. Już przed przerwą Morsy mogły prowadzić po strzale Kamila Machnika. Piłka trafia w poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Początek drugiej połowy też nie dawał nadziei na to, że kibice zgromadzeni przy ul. Legionów doczekają się bramek. Sytuacja zmieniła się w 60 minucie, kiedy Tomasz Tragarz z Pilzna otrzymuje czerwoną kartkę, za faul w polu karnym. Do piłki podchodzi Kamil Machnik, ale jego strzał z jedenastu metrów broni Dominik Mazur. Gra w przewadze była coraz bardziej widoczna. W końcu swoją szansę wykorzystuje Piotr Pyskaty w 75. minucie spotkania. Siedem minut później było już 0:2 po bramce z karnego. Jak mawia stare porzekadło - do trzech razy sztuka. Tym razem Kamil Machnik nie myli się i Igloopol przywozi z trudnego terenu cenne punkty.