Dwa pożary gasili strażacy z Pilzna

  • 06.05.2019, 08:59 (aktualizacja 06.05.2019, 14:45)
  • Grzegorz Król
Dwa pożary gasili strażacy z Pilzna Fot. OSP Pilzno.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pilzna dwukrotnie wyjeżdżali do pożarów sadzy w kominie. Do pierwszego doszło w Lipinach, a kolejny miał miejsce w Jaworzu Górnym.

W Lipinach sadza zapaliła się w sobotę 4 maja. Strażacy z OSP w Pilźnie otrzymali zgłoszenie ok. 20:40. Pożar udało się w miarę szybko opanować. Druhom z Pilzna pomagali ochotnicy z Lipin i strażacy zawodowi z komendy powiatowej w Dębicy. Gorzej było następnego dnia w Jaworzu Górnym. Druhowie otrzymali informację o zdarzeniu o godz. 20:14. Ze względu na duże zadymienie musieli prowadzić działania w aparatach ochrony dróg oddechowych. Tam oprócz OSP w Pilźnie pracują także zawodowcy z Dębicy.

Do pożarów sadzy dochodzi każdego roku. Są one niebezpieczne dlatego, że w pierwszej fazie domownicy nie mają pojęcia, iż coś jest nie tak. W końcu dochodzi do rozszczelnienia przewodu kominowego, który nie wytrzymuje wysokiej temperatury. Ogień wydostaje się na zewnątrz, a wtedy na uratowanie dobytku często jest za późno. Aby uniknąć takich sytuacji należy dokonywać każdego roku przeglądu przewodów kominowych.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe