Poniedziałek, 21.10.2019

Czym wyróżnia się nowoczesna strona www?

  • 06.05.2019, 10:52
  • Agata Pajura
Czym wyróżnia się nowoczesna strona www?
W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony internetowej stało się standardem w każdej w zasadzie branży i gałęzi gospodarki. Swoje witryny posiadają zarówno największe firmy, notowane w zestawieniach giełdowych, jak jednoosobowi przedsiębiorcy, prowadzący lokalną działalność nakierunkowaną na ograniczone terytorium geograficzne.

Gwałtowny rozwój nowych technologii, a także upowszechnianie się Internetu, zmieniły diametralnie przyzwyczajenia rynkowe konsumentów i kontrahentów, którzy w pierwszej kolejności informacji o podmiotach świadczących określone usługi lub oferujących określone towary poszukują właśnie w sieci. W wyszukiwarkach internetowych poszukuje się stron internetowych różnego rodzaju podmiotów, poczynając od kancelarii notarialnej w Katowicach, a na sklepach dla hobbystów kończąc. Wielu przedsiębiorców zapomina jednak o tym, by przygotować własną stronę www w sposób odpowiadający aktualnym trendom i uwarunkowaniom sieciowym. Tylko dobrze wykonana, nowoczesna strona internetowa przyczyniać się będzie do wzrostu popularności oraz budowania prawidłowego odbioru marki wśród potencjalnych klientów

Jakie cechy musi spełniać nowoczesna strona internetowa?

W dzisiejszych czasach największe znaczenie przypisuje się do dwóch aspektów funkcjonowania strony internetowej. Z jednej strony istotny jest jej estetyczny i funkcjonalny wygląd, umożliwiający sprawną i szybką nawigację oraz odnalezienie wszystkich poszukiwanych treści. Drugim czynnikiem, na który położyć należy nacisk przy tworzeniu własnego serwisu, jest jakość prezentowanych na nim treści. Co jednak oczywiste – wszystko zależeć będzie od branży, w jakiej na co dzień przychodzi nam funkcjonować. Inaczej wyglądać będzie strona dla notariusza w Katowicach (np. https://notariusz-kochanowskiego18.pl/), inaczej też serwis prowadzony przez fana wędkarstwa. Różny będzie też język zamieszczanych w serwisie treści, które muszą odpowiadać stylistyką oczekiwaniom grupy docelowej, do której w pierwszej kolejności jest kierowana oferta. Wreszcie też – wiele uwagi poświęca się aktualnie responsywności stron internetowych. Pojęcie to oznacza – najogólniej rzecz ujmując – dostosowywanie się struktury serwisu do rozdzielczości i rozmiarów urządzenia, na którym jest on wyświetlany. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które korzystają z Internetu za pośrednictwem tabletów i smartfonów.

Własna strona internetowa – wykonać samemu czy zlecić profesjonalistom?

W przypadku, kiedy prowadzimy profesjonalną i prestiżową działalność, oczywistym wyborem pozostaje skorzystanie z usług jednej z agencji reklamowych, która zajmuje się na co dzień projektowaniem i wdrażaniem stron internetowych. Trudno byłoby oczekiwać, aby na przykład strona notariusza w Katowicach wykonana była w amatorski i nieprofesjonalny sposób. Jeżeli jednak zamierzamy tworzyć stronę i charakterze hobbistycznym lub lifestylowym, zastanowić się można nad samodzielnym jej przygotowaniem. Pomóc mogą w tym darmowe narzędzia i skrypty, takie jak np. wordpress lub joomla, przy użyciu których stworzymy prostą stronę, która spełniać będzie jej podstawowe funkcje.

więcej na stronie: https://www.mediawin.pl/tworzenie-stron-www/

Artykuł zewnętrzny

 

Agata Pajura
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe