Wśród występujących grupy z Dębicy, Żyrakowa, Brzostku i gminy Dębica

  • 06.05.2019, 15:05 (aktualizacja 06.05.2019, 15:45)
  • Tomasz Ratuszniak
Wśród występujących grupy z Dębicy, Żyrakowa, Brzostku i gminy Dębica Wystąpi m.in. zespół Morsy.
Dwadzieścia jeden zespołów śpiewaczych, dziewięć kapel i ośmiu solistów weźmie udział w XX Galicyjskich Konfrontacji Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, które odbędą się 11 maja na dębickim Rynku. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych przegląd zostanie przeniesiony do Domu Kultury Kosmos.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00.

W kategorii Zespoły Śpiewacze z Towarzyszeniem Instrumentów Muzycznych wystąpią: Śpiewaczy Zespół Artystyczny Gminy Żyraków, Klub Aktywnych Kobiet z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Ludowy Zespół Solidarny Senior z Dębicy, Hermanowianki z Tyczyna, Zespół Pieśni i Tańca Porębianie z Brzeska, Zespół Śpiewaczy Kielnarowianie z Kielnarowej, Zespół Śpiewaczy Sztajerek z Rzeszowa, Zespół Śpiewaczy Wiarusy z CKiB z Gminy Dębica, Borkowianie z Tyczyna, Wesołe Kumoszki z Tyczyna, Potakowiaki z Tarnowca, Zespół Śpiewaczy Haczowianie z Haczowa, ZŚ Budziwojce z Rzeszowa, Zespół Obrzędowo-Śpiewaczy Rogowice z Miejsca Piastowego i ZŚ Tyczyniacy z Tyczyna.

Zespoły Śpiewacze bez Towarzyszenia Instrumentów Muzycznych to: Grupa Śpiewacza Zza Lasu z Zalasowej, GŚ Śenior z Dębicy, ZŚ Cyganianki z Nowej Dęby, Grębowianki z Grębowa, Zofipolanki z Igołami-Wawrzeńczyc i Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy Koniczynka z Nowej Dęby.

Soliści, których będzie można usłyszeć: Adrian Bujas z Mogilan, Jakub Zastawny z Brzostku, Janusz Fudyma z Łękawki, Józef Śliwa z Brzostku, Marek Pałka z Rzeszowa, Barbara Chorążak z Olszanicy, Halina Tłuczek z Rzeszowa i Maria Kwapniewska z Łękawki.

Swój udział zapowiedziało też dziewięć kapel: Młodzieżowa Kapela Ludowa Podkówki z Kowalowej, Kapela Ludowa Raniżowianie z Raniżowa, Kapela Zastawnych z Brzostku, Kapela Ludowa Pogórzanie z Miejsca Piastowego, Młodzieżowa Kapela Ludowa Z Pod Dęba z Zalasowej, Muzyka Z Pod Bucyny z Łękawki, Kapela Wójta Tycznera z Tyczyna, Młodzieżowa Kapela Zespołu Regionalnego Mogilanie z Mogilan, oraz Kapela Ludowa Zalasowianie.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe