Zniszczone banery Koalicji Europejskiej

  • 07.05.2019, 22:22 (aktualizacja 07.05.2019, 22:56)
  • Grzegorz Król
Zniszczone banery Koalicji Europejskiej
- To jest chamskie i żenujące - tak komentuje zniszczenie banerów wyborczych Koalicji Europejskiej szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Krzysztof Lipczyński. Nieznany sprawca bądź sprawcy zerwali je z ogrodzenia Ogródka Jordanowskiego.

Banery kandydatów do Europarlamentu - Elżbiety Łukacijewskiej, Krystyny Skowrońskiej i Czesława Siekierskiego wisiały na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Głowackiego. Kilkadziesiąt minut temu wszystkie zostały porozrywane.

- To jest chamstwo i tyle. Nie pierwszy raz niszczone są banery Koalicji Europejskiej - mówi szef PO w powiecie Krzysztof Lipczyński i dodaje, że podobne zdarzenie miało miejsce m.in. na ul. Słonecznej.

Krzysztof Lipczyński wspomina także, że w innych miastach takie sytuacje też miały miejsce. Wymienia m.in. Mielec, gdzie uszkodzone zostały banery Krystyny Skowrońskiej.

- Pani poseł już zgłosiła sprawę na policję, my zawiadomienie złożymy jutro - mówi Krzysztof Lipczyński.

Na miejscu była policja. Funkcjonariusze sprawdzali nagrania z kamer monitoringu na pobliskiej stacji benzynowej. Jednak w skuteczność służb nie wierzy szef PO w powiecie. I znów wspomina o banerach przy Słonecznej, które zostały zerwane pod okiem kamery miejskiego monitoringu. Krzysztof Lipczyński nie wierzy także w przypadek. Wyjaśnia, że Koalicja Europejska jako pierwsza rozpoczęła kampanię wyborczą. I dopóki w mieście i w powiecie wisiały tylko banery KE, to nikt ich nie zrywał.

- Jak tylko druga strona rozwiesiła swoje, to nasze zaczęto niszczyć - wyjaśnia Krzysztof Lipczyński.

W przypadku, kiedy wisi kilka banerów kandydatów z różnych opcji i są one zrywane, to według niego można mówić o wandalizmie. Jeśli jednak niszczone są - jak podkreśla Lipczyński - tylko jednej opcji, to dla niego sprawa jest prosta.

- Historie o wandalach w takiej sytuacji można wsadzić między bajki - stwierdza.

Ale nie tylko banery wyborcze ucierpiały. Rozerwany został również ten Dębickiej Akademii Siatkówki. Sprawca próbował zniszczyć także ten zachęcający do adopcji bezpańskich psów z dębickiego przytuliska. 

Wybory do Europarlamentu odbędą się w niedzielę 26 maja.

 

Grzegorz Król

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
POPI
POPI 09.05.2019, 07:20
Po tych wszystkich "wałach" przez osiem lat i dalej rozkładać się z jakimiś banerami to trzeba mieć tupet naprawdę
ad
ad 22.05.2019, 12:31
Powiedział co wiedział.
zex
zex 09.05.2019, 17:16
To żart? Przecież teraz taką aferę mamy raz w tygodniu. Może się doczekamy, że kandydował będzie tylko Prezes - jak za PRL-u - o tym przecież marzycie.
tęczowa aureola
tęczowa aureola 08.05.2019, 22:04
Ciekawe czy Policja zapyta właściciela płotu czy wyraził zgodę na umieszczenie banerów, czy jak zwykle nocna przedwyborcza partyzantka
Bartek
Bartek 08.05.2019, 18:50
społeczna aktywność. Ale ale s skali są EU albo RU.
ksw_fun
ksw_fun 08.05.2019, 14:41
dębickie lajno - ciemnogrod ktoś mowil ze to bawaria buhahaha
Chris
Chris 08.05.2019, 06:55
Zapomniał wół jak cielęciem był. Karma wróciła z tego co widać. A poza drugą stroną są jeszcze inne biorące udział w wyborach i bez dowodów trudno oskarżać konkretne ugrupowanie.
Xan
Xan 08.05.2019, 00:01
Przedwyborcza dyskusja - level Dębica.
Krysia
Krysia 07.05.2019, 23:24
oj boją się tej Koalicji Europejskiej, oj boją ! A szczególnie jeden pan z Krakowa co podobno jego życie społeczne jest związane z naszym miastem...

Pozostałe