Kolejne alarmy w szkołach. Policja sprawdza - AKTUALIZACJA

  • 08.05.2019, 07:35 (aktualizacja 08.05.2019, 08:25)
  • Grzegorz Król
Kolejne alarmy w szkołach. Policja sprawdza - AKTUALIZACJA Mail o podłożonym ładunku dotarł m.in. do I Liceum Ogólnokształcącego.
Wczoraj, pomiędzy godz. 20 a 21 do dębickich szkół średnich ponownie dotarły maile o podłożonych ładunkach wybuchowych.

Wiadomości otrzymał Zespół Szkół Ekonomicznych, I Liceum Ogólnokształcące i ponownie Zespół Szkół nr 4. Podobne od kilku dni otrzymują szkoły w całym kraju. Policja nie bagatelizuje żadnego z takich zgłoszeń.

Są też jednak szkoły w naszym powiecie, do których maile jeszcze nie dotarły. Jest to m.in. II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.

- Otrzymaliśmy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej a także ze starostwa instrukcje, co robić na wypadek, gdyby taka wiadomość dotarła - mówi dyrektor II LO Marta Czekaj.

Wczoraj - prewencyjnie - sprawdzane były sale lekcyjne w jej szkole, a te w których odbywa się egzamin dojrzałości zostały zaplombowane.

AKTUALIZACJA

Kilka minut po zakończonej rozmowie dyrektor Marta Czekaj zadzwoniła do naszej redakcji.

- Niestety właśnie otrzymaliśmy maila, w którym nadawca informuje o podłożonym ładunku - mówi dyrektor, dodając że na miejscu pracuje policja, która sprawdza budynek szkoły.

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe